Ogłoszenia duszpasterskie na 17.01.2021 r. – 2 niedziela zwykła

Każdy z nas jest dzieckiem Boga i jest powołany do pełnienia uczynków miłości w chrześcijańskim życiu. Eucharystyczna Ofiara, w której uczestniczymy przygotowuje nasze serca do pełnienia woli Bożej w codziennym życiu, a przede wszystkim  oczyszcza nasze intencje i pragnienia, które nie pochodzą z Bożego zamysłu. Każdy człowiek od momentu chrztu świętego jest powołany przez Stwórcę do pełnienia Jego woli i głoszenia prawdy, która znalazła swe dopełnienie w Jezusie Chrystusie w Tajemnicy Wcielenia.

1. Msze św. w niedzielę sprawowane są o godz. 800, 930, 1100, 1230 (Msza św. dla dzieci) i 1900. W dzień powszedni o godz. 1800. Możliwość spowiedzi św. w tygodniu pół godziny przed Mszą św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Zakończone zostały Msze św. dla mieszkańców poszczególnych ulic z uroczystym błogosławieństwem rodzin na kolejne dni nowego roku.W obecnym roku ze względów pandemicznych, nie było wizyty duszpasterskie, w tradycyjnym styczniowym czasie. Jeśli pozwoli na to zmniejszenie reżimu sanitarnego i dobro duszpasterskie, błogosławieństwo domów i wspólna modlitwa z domownikami planowana jest na okres Wielkanocny.

3. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

4. Biuro parafialne otwarte jest w środę od godz. 1900 do 2000

5. Ostatniej niedzieli na inwestycję parafialne zebrane zostało 1140 zł. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję. Dzisiaj prze wejściu do kościoła zbierane są datki do puszki na pomoc instytucji kościelnej „Kirche in Not”. Dziękuję za każdą pomoc i wsparcie finansowe parafii.

6. Cały czas można pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego oraz przekazując jeden procent na Fundację Wspierania Inicjatywy „Ad melius” działającą przy parafii. Jak co roku, na stoliku z gazetami wyłożony jest formularz PIT-OP – oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego – z wpisanym numerem KRS fundacji działającej przy parafii. Wystarczy tylko wpisać w domu swoje dane: PESEL, imię i nazwisko,  urząd skarbowy – Pierwszy Urząd Skarbowy jest raczej właściwym dla mieszkańców Osowa i podpisać. Kolejnej niedzieli proszę wypełniony formularz przynieść do kościoła. Reszta formalności jest po stronie parafii. Powyższe oświadczenie o przekazaniu 1%. podatku organizacji pożytku publicznego jest przeznaczone dla emerytów i rencistów, którzy nie rozliczają się samodzielnie. Podatnicy mogą też skorzystać z elektronicznej usługi Twój e-PIT. 

Jeżeli ktoś z podatników rozlicza się samodzielnie lub poprzez księgowego również zachęcamy, aby uwzględnić fundację „Ad melis” w swoim zeznaniu podatkowym. Wystarczy tylko w swoim zeznaniu wpisać numer KRS 0000 480 577. Zachęcamy serdecznie do skorzystania także z tej formy wsparcia działań parafii dla dobra nas wszystkich. Szczególnie w obecnym pandemicznym czasie skorzystajmy z tej możliwości. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz

Fundacja Wspierania Inicjatywy „Ad melius”

KRS 0000 480 577

Numer konta bankowego 86 1140 2004 0000 3502 7907 2420