Ogłoszenia duszpasterskie na 17.01.2016 r. – 2 niedziela zwykła

Bóg nas wezwał, abyśmy dostąpili chwały Jezusa Chrystusa. On chce naszego dobra. Udziela nam swego Ducha, obdarza przeróżnymi talentami, daje nam na pomoc Matkę Bożą. Zachęta Maryi, którą usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”, jest skierowana również do nas. Także w naszym życiu mogą się dokonywać cuda. Wsłuchajmy się zatem w swoich sercach, co Bóg mówi do każdego nas.

 1. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterską, tzw. kolędę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczyna się o godz. 1600, a w sobotę o godz. 1400 Dzień prędzej kolędę zapowiadają ministranci. Zadbajmy o chrześcijański wymiar kolędy. Wspólna modlitwa niech będzie prośbą do Boga o błogosławieństwo dla rodziny. Porządek kolędy w tygodniu od 18 do 23 stycznia 2016 r.:
 • 18 stycznia (poniedziałek): Pod Urwiskiem; ul. Osowska; ul. Nektarowa; ul. Spadziowa, ul. Junacka; ul. Przesmyk; ul. Dziewanny;
 • 19 stycznia (wtorek): Wiankowa; ul. Kaczeńców;
 • 20 stycznia (środa): Wiśniowa; ul. Stawna;
 • 21 stycznia (czwartek): Urocza
 • 22 stycznia (piątek): Miodowa – Osiedla Miodowe I; Osiedla Miodowe II; ul. Lisiej Góry, ul. Tadeusza Piotrowskiego, ul. Koziego Wierchu.
 • 23 stycznia (sobota): Miodowa (bez Osiedla Gubałówka, Osiedla Miodowe I, Osiedla Miodowe II).

Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i w gablocie parafialnej przed kościołem. Rodziny, które nie były obecne podczas wizyty duszpasterskiej, a chciałby przyjąć kapłana we wtorek, 26 grudnia, podczas tzw. uzupełnień, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii po Mszach świętych.

 1. Podczas trwania kolędy duszpasterskiej Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane są o godz. 800. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątkowy wieczór i inne nabożeństwa liturgiczne na ten czas są zawieszone. Biuro parafialne do zakończenia kolędy będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.
 1. Spotkania formacyjne:
 • spotkanie osób które zapisały się na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej dzisiaj o godz. 1500 w kościele.
 • koło plastyczne w sobotę 23 stycznia , o godz. 1100 w domu parafialnym.
 1. Ostatniej niedzieli na potrzeby inwestycyjne parafii m.in. konserwacja i renowacja drogi krzyżowej, zebrane zostało 2400 zł. Również ofiary składane podczas kolędy po części przeznaczone są na powyższy cel. Za wszelkie ofiary i każdą pomoc na rzecz parafii i kościoła dziękuję. Za tydzień, 24 stycznia zbierane będą datki do puszki na rzecz organizacji „Kościół w Potrzebie” („Kirche in Not”), która prowadzi obecnie w świecie wiele projektów charytatywnych. Więcej na temat Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie znajdziemy w obecnym biuletynie parafialnym „Okno”.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 Proboszcz