Ogłoszenia duszpasterskie na 16.12.2018 r. – 3 niedziela Adwentu

„Radujcie się zawsze w Panu” – zachęca nas św. Paweł – „Pan jest blisko!”. Wkrótce będziemy obchodzić święta Bożego Narodzenia. Teraz jest najwyższy czas, aby przygotować swoje serce na spotkanie z Panem Jezusem. Wtedy z radością i pokojem będziemy wyznawać prawdę, że Bóg jest naszym zbawieniem.

 

 1. Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Marcin Filipek. Rekolekcje trwać będą do środy, 19 grudnia. Dzisiaj nauki głoszone są podczas wszystkich Mszy św., a od poniedziałku do środy zapraszamy do kościoła na godz. 1800. 
 1. Zapraszamy na Roraty we wtorek i czwartek o godz. 630. Po wspólnej modlitwie rodzice dzieci pierwszokomunijnych zapraszają dzieci i młodzież  na wspólne śniadanie do domu parafialnego. W tym tygodniu ze względu, że w czwartek są roraty o 630 nie będzie Mszy św. o godz. 1800. Msze św. w inne dni tygodnia są bez zmian.

3. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

4. Spotkania opłatkowe w domu parafialnym:

 • Dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św., poniedziałek 17 grudnia o godz. 1830;
 • Męska Róża Żywego Różańca we wtorek 18 grudnia po Mszy św. (około 1930);
 • Rady Parafialne w czwartek 20 grudnia o godz. 1900;
 • Grupy parafialne w piątek 21 grudnia o godz. 1900;
 • Ministranci w sobotę 22 grudnia o godz 1100;

5. Opłatki można nabyć w kościele we wszystkie niedziele Adwentu i w tygodniu po Mszach św.

6. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230  zostaną przyjęcie do grona służby liturgicznej nowi ministranci.

7. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek 21 grudnia od godz. 900.

8. Parafialny Zespół Caritas kontynuuje akcję Wigilijne Dzieło Pomocy. Po Mszach św. sprawowanych do południa można nabyć świece wigilijne i kartki świąteczne. Ze względu na małą ilość osób bezpośrednio zaangażowanych w parafialne dzieło Caritas po Mszy św. wieczornej nie będzie możliwości zakupienia świec wigilijnych. Także w kościele do czwartku wystawiony jest kosz na dary, z których zostaną zrobione paczki świąteczne dla ubogich z naszej parafii. Wydawanie paczek dla ubogich będzie w domu parafialnym w piątek 21 grudnia o godz. 1600. Dzisiaj też dzieci z koła plastycznego prowadzą przed kościołem kiermasz dekoracji świątecznych. Prosimy o otwartość serca i dziękujemy za każdą pomoc. 

9. Ostatniej niedzieli na inwestycję parafialne – m.in. zakup organów kościelnych zebrane zostało 2300 zł. Cały czas można pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyk „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”, w którym znajdziemy harmonogram na okres Świąt Bożego Narodzenia.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz