Ogłoszenia duszpasterskie na 16.10.2022 r. – 29 niedziela zwykła

Pytanie o poziom naszej wiary jest nierozerwalnie związane z pytaniem o modlitwę. Bóg bierze w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego – zapewnia nas Jezus w dzisiejszej Ewangelii.

1. Dzisiaj obchodzimy 22 Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Po Mszach św. będzie możliwość oddania czci relikwii św. Jana Pawła II. Również po Mszach św. przed wejściem do kościoła będą zbierane datki do puszki na stypendia dla dzieci i młodzieży w ramach Dzieła Trzeciego Tysiąclecia. Dziękuję za złożone ofiary.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Marii Pany w sobotę po Mszy św.;
  • Nabożeństwo różańcowe w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830.  W piątek różaniec odmawiamy przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym i rozważania prowadzą członkowie poszczególnych grup parafialnych.

3. Spotkania formacyjne:

  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w poniedziałek 17 października o godz. 1830 w kościele (Różaniec);
  • Matki w Modlitwie w piątek 21 października o godz. 1830 w kościele;
  • Koło plastyczne dla dzieci w sobotę 22 października o godz. 1100 w domu parafialnym.

4. Zbliża się listopad – miesiąc zadumy i pamięci o zmarłych. Na ostatniej ławce wyłożone są karty wypominkowe. Karty wspominkową oznaczone są cyfrą, która oznacza dzień miesiąca w którym będziemy się modlić za zmarłych powierzonych naszej modlitwie.

5. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i złożyć w nich ofiarę, a następnie oddać w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. W tym roku zobowiązani jesteśmy wesprzeć Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie kwotą wysokości 4550 zł. Obecnie zebrane mamy 3400 zł. Za pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

6. Ostatnie niedzieli na realizowaną obecnie inwestycję parafialną, remont muru przykościelnego,  zebrane zostało 2400 zł. Dziękuję za wsparcie finansowe powyższego projektu.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i  biuletyn parafialny „Okno”. Dostępny jest także „Gość Extra. Dotyk miłosierdzia” poświęcony św. Faustynie Kowalskiej. Cena numeru – 12 zł.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz