Ogłoszenia duszpasterskie na 16.10.2016 r. – 29 niedziela zwykła

 Jezus mówił uczniom, że „zawsze powinni się modlić i nie ustawać”. Uczy tego również nas, zgromadzonych wokół ołtarza. Pan Bóg nie działa jak automatyczna skrzynka życzeń. Warto zadać sobie pytanie, ile jest wiary w naszych modlitwach. Bóg bierze w obronę zwracających się do Niego i powierzających Mu swoje życie. Ale pyta się także o naszą wiarę.

 1. W październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe od poniedziałki do piątku po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiamy przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym i w sobotę kiedy to modlimy się Różańcem Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. W sobotę, 22 października obchodzimy w Kościele wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.
 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św.;
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.
 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej, poniedziałek 17 października o godz. 1830. Przypominamy, że dzieci mają próbę śpiewu każdej niedzieli 15 min przed Mszą święta dziecięcą;
 • Matki w Modlitwie w piątek 21 października po Mszy św.;
 • koło plastyczne w sobotę 22 października o godz. 1100.
 1. Osoby wyjeżdżające na jubileuszową pielgrzymkę do Ziemi Świętej mają zbiórkę dzisiaj, tj. 16 października o godz. 2030 w terminalu A hali odlotów Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Osoby podróżujące pociągiem do Warszawy spotykają się na Dworcu Głównym w Szczecinie, przy kasach o godz. 1100.
 2. Zbliża się powoli listopad – miesiąc zadumy i pamięci o zmarłych. Na ławce przy wyjściu z kościoła wyłożone są karty wypominkowe. Każda jest oznaczona cyfrą, która oznacza dzień miesiąca w którym będziemy się modlić za zmarłych powierzonych naszej modlitwie.
 1. Ostatniej niedzieli na cele inwestycyjne prowadzone przez parafię zebrane zostało 1800 zł. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wsparte został kwota w wysokości 920 zł Dziękuję za wsparcie finansowe, a także za ofiary składane na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie – na dzień dzisiejszy zebrane zostało łącznie 2200 zł
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.
 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Alojzego Dzikiewicza. Niech spoczywa w pokoju.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz