Ogłoszenia duszpasterskie na 16.08.2015 r. – 20 niedzielę zwykłą

„Dziękujcie zawsze za wszystko Bogu Ojcu w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa!” – taką zachętę św. Pawła usłyszymy podczas dzisiejszej liturgii słowa. Eucharystia oznacza dziękczynienie. Jest to dobry czas, żeby podziękować Bogu za kolejny dzień naszego życia, za miniony tydzień, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy, a także za wydarzenia, których może nie rozumiemy i są dla nas trudne. Przede wszystkim dziękujmy za bliską obecność Boga w naszym życiu, za Jego przyjście pod postacią chleba i wina podczas tej Mszy św. i Jego obietnicę: „Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

 1. Zapraszamy na Msze św. w niedzielę o godz.: 800; 930; 1100 i 1900 oraz w dzień powszedni o godz. 1800. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św.
 1. Nabożeństwa w naszym kościele w okresie wakacyjnym są według stałego porządku:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.
 1. Biuro parafialne otwarte jest w środę od godz. 1900 do 2000.
 1. Prosimy, aby osoby, które pobrały plecak w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechu” w miarę możliwości zdawały plecaki wraz z wyprawką szkolną do zakrystii po Mszach św. Za pomoc i zaangażowanie się w powyższe dzieło serdecznie dziękujemy.
 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.
 1. Ostatniej niedzieli na inwestycje parafialne zebrane zostało 1800 zł. Za wszelką pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.
 1. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i „Miłujcie się”. Bieżące wiadomość z życia parafii znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz