Ogłoszenia duszpasterskie na 16.06.2024 r. – 11 niedziela zwykła

W dzisiejszej liturgii słyszymy o królestwie Bożym podobnym do ziarna, które zasiane w glebę wyrasta i przynosi wielki plon. Ziarno słowa Bożego jest darem danym dla naszego wzrostu. Przyjmijmy ten dar z otwartym sercem i pełni wdzięczności.

1. Z niedzielą 23 czerwca Msze św. w naszym kościele sprawowane będą według nowego porządku. Do południa będą trzy Msze św. o godz. 900, 1030 i 1200 oraz wieczorem o godz. 1900. Mszy św. o godz. 1200 w roku szkolnym przeznaczona będzie dla dzieci poza okresem wakacji, ferii zimowych i świątecznych. W tygodniu godziny sprawowana Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. Kolejność odprawiania intencji Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie (800 na 900; 930 na 1030; 1100 na 1200)

2. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu „Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa” w piątek przy krzyżu misyjnym na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest  nabożeństwo stałe nie ma nabożeństwa okresowego.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Pani w sobotę po Mszy św.

4. W przeżywanym jubileuszu 900-lecia Misji Pomorskiej św. Ottona z Bambergu, w dniach 20-21 września br organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Bambergu, rodzinnego miasta św. Ottona. Szacowany koszt pielgrzymki to 1000 zł. W cenę wliczony jest: transport, nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie, przewodnik i opłaty za wstępy do zwiedzanych miejsc. Zapisy w zakrystii kościoła po Mszach św.

5. W piątek, 28 czerwca o godz. 1600, na placu przy boisku osiedlowym odbędzie się rodzinny dzień dziecka. Organizatorem rodzinnego dnia dziecka są działające przy naszej parafii „Fundacja Wspierania Inicjatywy „Ad melius” i „Przedszkole „Pod Aniołam.pl” Edukacja Montessori”. Partnerem strategicznym jest Enea Oświetlenie Szczecin.

6. Ostatniej niedzieli na inwestycje parafialne – odbudowa i renowacja zabytkowego muru przykościelnego, zebrane zostało 2800 zł. Dzisiaj o Mszach św. przed wejściem do kościoła będą zbierane datki do puszki na wakacyjny wyjazd formacyjno-wypoczynkowy dzieci i młodzieży w ramach katolickiego programu formacyjnego Postcresima.Znaczna część uczestników katolickiego programu formacyjnego to osoby wywodzące się z ubogich środowisk, a także dzieci z rodzin wielodzietnych. Zebrane w ten sposób datki pozwolą na zmniejszenie kosztów wyjazdów każdego z uczestników, którzy w nich również partycypują. Dziękuję za wszelką udzieloną pomoc.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Grzegorza Karwickiego.  Niech spoczywa w pokoju.

8. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Gość Niedzielny. Historia Kościoła” i „L’Osservatore Romano”.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz