Ogłoszenia duszpasterskie na 16.04.2017 r. – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Wczesnym rankiem, gdy było jeszcze ciemno Maria Magdalena zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Chrystus zmartwychwstał! Nawet kiedy czasem panuje w naszej wierze ciemność, a nasza nadzieja bardzo osłabła, to nie zmienia faktu, że Jezus żyje. Radujmy się tym pięknym dniem i zapowiedzią naszego zmartwychwstania. Chrystus zmartwychwstał! Alleluja!

 1. Msze święte w dwa dni świąteczne, tj. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w poniedziałek
  w Oktawie Wielkanocy odprawiane będą według porządku niedzielnego. Z jednym wyjątkiem nie będzie Mszy św. w niedzielę o godz. 800. Taca ze Mszy świętych w drugi dzień świąt przeznaczona jest na KUL i WT US

 

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • kółko plastyczne w sobotę 22 kwietnia o godz. 1100.

 

 1. W drugi dzień świąt zapraszamy na Msze św. imieninową ks. proboszcza Roberta o godz. 1100. Pamiętajmy w modlitwie o solenizancie.

 

 1. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia.

 

 1. Jest jeszcze dwa miejsce na parafialną pielgrzymkę śladami św. Paweł na Maltę w dniach od 17 do 24 września br. Zapisy w zakrystii po Mszy św. Szczegółowe informacje na parafialnej stronie internetowej i na plakacie w gablocie przed kościołem.

 

 1. Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc w przygotowaniu Świąt Wielkiej Nocy. Młodzieży za pomoc w budowaniu ciemnicy i grobu; ministrantom, panom biorącym udział w obrzędzie umywania nóg i osobom czytającym za zaangażowanie w liturgię; paniom z Caritasu za pracę na rzecz ubogich; za posprzątanie kościoła, paniom za poprowadzenie w Niedzielę Palmową kiermasz ciast. Wszystkim dziękuję za wspólną modlitwę podczas tych świętych dni oraz za dary materialne i finansowe dla parafii i ubogich.

 

 1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego chcemy życzyć radości spotkania ze Zmartwychwstałym Panem, aby nadzieja, którą On przynosi stała się udziałem każdego z nas. Byśmy mogli ją ponieść w życie, głosić ją słowem i życiem i podzielić ją z tymi, których serca są zalęknione i poszukujące prawdy i miłości.

 

 

Proboszcz