Ogłoszenia duszpasterskie na 16.02.2020 r. – 6 niedziela zwykła

Jeśli chcesz  zachowasz przykazania – usłyszymy w dzisiejszej liturgii słowa. Bóg wzywa nas, byśmy nie szukali wykrętów, ale poważnie traktowali Boże prawo. Niech udział w tej Eucharystii, będącej uwielbieniem przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie Boga Ojca, a zwłaszcza przyjęcie Ciała Pańskiego, naszego pokarmu na życie wieczne, uzdalnia nas do takiego życia, byśmy zawsze mogli Bogu się podobać.

 

1. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszy św.;
  • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

2. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii – „Śladami pierwszych chrześcijan” proszę o dokonanie przedpłaty wysokości 1300 zł.

3. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.

4. Ostatniej niedzieli na inwestycję parafialną – ocieplenie i położenie nowego pokrycia dachu domu parafialnego, zebrane zostało 2200 zł. Cały czas można pomóc parafii finansowo przez przekazanie jednego procenta na fundację „Ad melius” działającą przy parafii. Emeryci i renciści, którzy nie rozliczają się samodzielnie,  mogą dokonać tego przez formularz PIT-OP, który wyłożony jest na stoliku z gazetami. Od 2019 r. podatnicy mogą  korzystać z usługi „Twój e-PIT” (www.epit.podatki.gov.pl.) Ten nowy elektroniczny sposób rozliczania się z podatków dotyczy deklaracji PIT-28, PIT-38, PIT-37 albo PIT-36. Wystarczy tylko w swoim zeznaniu elektronicznym wpisać numer KRS 0000480577. Potrzebne informacje dotyczące przekazania jednego procenta na fundację „Ad melius” znajdziemy na ostatniej stronie obrazka kolędowego i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy serdecznie wszystkich  do skorzystania także z tej formy pomocy parafii. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.

5. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. 

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz