Ogłoszenia duszpasterskie na 16.01.2022 r. – 2 niedziela zwykła

Uczyńcie wszystko, cokolwiek wam powie – słowa z dzisiejszej Ewangelii wyznaczają kierunek, który powinniśmy obrać w życiu. Pośród chaosu, który panuje wokół nas, jedynie słowo i obecność Jezusa mogą zagwarantować trwały pokój i niezmierzoną radość.

1. Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest w Kościele Dzień Judaizmu. Natomiast od 18 do 25 stycznia obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa. 

2. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska tzw. kolędę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczyna się  o godz. 1630. W bieżącym roku, ze względów pandemicznych wizyta duszpasterska odbywa się na tzw. „zaproszenie”. Dzień prędzej nie ma zapowiedzi kolędy przez ministrantów, tylko w dniu kolędy ksiądz będzie bezpośrednio odwiedzał z modlitwą i błogosławieństwem Bożym rodziny, które wyraziły prędzej taką wolę, przez złożenie w kościele „zaproszenia”.

Porządek kolędy w tygodniu od 17 do 21 stycznia 2022 r.:

  • 17 stycznia (poniedziałek): ul. Dziewanny, ul. Chmurna, ul. Niebiańska.
  • 18 stycznia (wtorek): ul. Obłoków.
  • 19 stycznia (środa): ul. Kluka, ul. Mirtowa, ul. Słoneczników, ul. Kaczeńców.
  • 20 stycznia (czwartek): ul. Wiankowa, ul. Wiśniowa.
  • 21 stycznia (piątek): ul. Mokra, ul. Zawiła.
  • Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i w gablocie parafialnej przed kościołem.

3. Podczas trwania kolędy duszpasterskiej Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane są o godz. 900. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie. Biuro parafialne do zakończenia kolędy jest  zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • Matki w Modlitwie w piątek 21 stycznia o godz. 1900 ;
  • Koło plastyczne dla dzieci w sobotę 22 stycznia o godz. 1100.

5. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego. 

6. Ostatniej niedzieli na inwestycję parafialne, zakończenie ocieplenia i położenia nowego pokrycia dachu domu parafialnego, zebrane zostało 1900 zł. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.

7. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. 

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Wielebińską. Niech spoczywa w pokoju.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz