Ogłoszenia duszpasterskie na 15.12.2019 r. – 3 niedziela Adwentu

1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!” od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.

2.  Przez okres Adwentu zapraszamy na Msze św. Roratnie we wtorek i czwartek o godz. 630, a później na śniadanie do domu parafialnego, które już tradycyjnie przygotowują rodzice dzieci pierwszokomunijnych. W tym tygodniu we wtorek i  czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 1800.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszy św.;
  • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 – 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
  • możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

4. Spotkania formacyjne i opłatkowe w domu parafialnym:

  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej w poniedziałek 16 grudnia o godz. 1900;
  • Spotkanie opłatkowe rad i grup parafialnych w czwartek 19 grudnia o godz. 1800;
  • Chór parafialny w czwartek 19 grudnia o godz. 1930;
  • Zbiórka i spotkanie opłatkowe ministrantów w sobotę 21 grudnia o godz 1100;
  • Koło plastyczne w sobotę 21 grudnia o godz. 1100.

5. Opłatki można nabyć w kościele we wszystkie niedziele Adwentu i w tygodniu bezpośrednio przed i po  Mszach św.

6. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230  zostaną przyjęcie do grona służby liturgicznej nowi ministranci: Michał Siwiec i Aleks Szefler. Gratulujemy chłopcom i rodzicom. 

7. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek 20 grudnia od godz. 900.

8. Dzieci, które chciałby zagrać w jasełkach parafialnych mogą dzisiaj po Mszy św. dziecięcej zgłosić się do pani katechetki Teresy.

9. W dniach od 18 do 25 września 2020 r. Organizowana jest parafialna pielgrzymka do Gruzji i Armenii – „Śladami pierwszych chrześcijan”. Całościowy koszt pielgrzymki to 4600 zł. Zapisy w zakrystii. Ze względu na ceny biletów i tym samym utrzymanie powyższej cenny proszę osoby, które chciałby wspólnie pielgrzymować po Gruzji i Armenii o nie przeciąganie w czasie swojej decyzji. Plan pielgrzymki dostępny jest w obecnym numerze biuletynu parafialnego Okno i na parafialnej stronie internetowej.

10. Ostatniej niedzieli na inwestycję parafialne, ocieplenie i położenie nowego pokrycia dachu na domu parafialnym, zebrane zostało 2300 zł. Cały czas można pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Za wsparcie finansowe Bóg zapłać.

11. Parafialny Zespół Caritas kontynuuje akcję Wigilijne Dzieło Pomocy. Po Mszach św. sprawowanych do południa nabyć będzie można świece wigilijne i kartki świąteczne. Wystawiony jest też kosz na dary, z których zostaną zrobione paczki świąteczne dla ubogich z naszej parafii. Prosimy o otwartość serca i dziękujemy za każdą pomoc. Wydawanie paczek świątecznych w sobotę 21 grudnia o godz. 1530 w domu parafialnym.

12. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz