Ogłoszenia duszpasterskie na 15.11.2020 r. – 33 niedziela zwykła

Wszystko mamy od Boga. On ubogacił nas swymi darami, swą łaską, miłością, zbawieniem. Przez swe życie, wiarę i dobrą wolę mamy pomnażać dobra otrzymane od Boga. Udział w Eucharystii jest także pomnażaniem Bożych talentów, aby pełniej zajaśniała w nas prawda, że wszystko mamy od Boga, że On uczynił nas synami światłości, że On uczyni nas włodarzami nieba i uczestnikami swojej radości.

  1. Msze św. w niedzielę sprawowane są o godz. 800, 930, 1100, 1230 i 1900. W dzień powszedni o 1800. Zapraszamy

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • wypominki” są w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. Karty wypominkowe wyłożone są na ławkach przy wyjściu z kościoła. Kartę wspominkową oznaczamy cyfrą, która oznacza dzień miesiąca w którym będziemy się modlić za zmarłych powierzonych naszej modlitwie. Istnieje także możliwość złożenia wypominek drogą mailową o czym więcej na stronie internetowej parafii. Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać w tym roku przez cały listopad w ośmiu przez siebie wybranych dniach. Zachęcamy do korzystania ze skarbca Kościoła.
  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adoracji Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści NMP w sobotę po Mszy św.

3. Biuro parafialne funkcjonuje w trybie zdalnym. W ważnych sprawach proszę telefonicznie lub bezpośrednio kontaktować się z księdzem. 

4. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istniej możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich. Intencje mszy św. można zamówić bezpośrednio po każdej mszy św. w kościele, a także drogą telefoniczną lub mailową.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy gazety „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i „Miłujcie się”.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz