Ogłoszenia duszpasterskie na 15.11.2015 r. – 33 niedziela zwykła

Dzisiaj usłyszymy o powtórnym przyjściu Chrystusa „z wielką mocą i chwałą”. Czy przeraża nas myśl o zbliżającym się nieuchronnie końcu świata? Wypełnianie wezwania ze śpiewu przed Ewangelią: „Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym” może nam pomóc w oczekiwaniu na ten moment w pokoju i bez lęku.

 1. Zapraszamy w listopadzie na nabożeństwa w naszym kościele:
 • wypominki codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830;
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

 

 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, poniedziałek 16 listopada, godz. 1830;
 • rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, poniedziałek 16 listopada bezpośrednio po spotkaniu dzieci w kościele (tj. około godz. 1915);
 • koło plastyczne, sobota 21 listopada o godz. 1100;
 • schola muzyczna, sobota 21 listopada o godz. 1645 kościele.

 

 1. Dzieci, które chciałby zagrać w Jasełkach wystawianych w kościele proszę o zgłoszenie się, po Mszy św., do pani katechetki Teresy.

 1. Poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 22 listopada na Mszy św. o godz. 1230.

 1. W niedzielę 22 listopada obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na Msze św. o godz. 1100 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klasy III gimnazjum, która złoży uroczyste wyznanie wiary. Spotkanie organizacyjne w sobotę 21 listopada po Mszy św. w kościele.

 

 1. Ostatniej niedzieli na inwestycje parafialne zebrane zostało 1900 zł. Istnieje cały czas możliwość przekazania darowizny na cele kultu religijnego dla parafii. Więcej informacji na ten temat w bieżącym numerze biuletynu parafialnego „Okno” i na parafialnej stronie internetowej w zakładce „kontakt”. Za wszelką pomoc i wsparcie finansowe wspólnoty parafialnej serdecznie dziękuję. Za tydzień zbierane będą datki do puszki na rzecz organizacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.

 1. Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się ostatniej niedzieli w jesienne porządki wokół kościoła i w kościele. Jeszcze raz wyrazy wdzięczności kieruję też do osób, które w ostatnim czasie, indywidualnie podjęły się prac dla dobra wspólnoty parafialnej.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jolantę Sitarz. Niech spoczywa w pokoju.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz