Ogłoszenia duszpasterskie na 15.10.2023 r. – 28 niedziela zwykła

Liturgia słowa tej niedzieli pokazuje nam otwarte serce Boga. Ojciec chce nas wprowadzić w głębię swojej tajemnicy, zaprasza nas na ucztę swojego Syna i czyni z nas wspólnotę uczniów. Odpowiadając na Jego zaproszenie, prośmy o dar wiary, hojność naszych serc i głębokie zrozumienie tajemnicy Kościoła, w którym jest miejsce dla każdego.

1. Dzisiaj obchodzimy 23 Dzień Papieski pod hasłem „Święty Jan Paweł. Cywilizacja życia”. Po Mszach św. będzie możliwość oddania czci relikwii św. Jana Pawła II. Również po Mszach św. przed wejściem do kościoła będą zbierane datki do puszki na stypendia dla dzieci i młodzieży w ramach Dzieła Trzeciego Tysiąclecia. Dziękuję za złożone ofiary.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek, od godz. 1700 do 1745;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.
  • Nabożeństwo różańcowe w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830.  W piątek różaniec odmawiamy przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym i rozważania prowadzą członkowie poszczególnych grup parafialnych.

3. 22 października o godzinie 2000 (po mszy św. wieczornej w niedzielę) odbędzie się wieczór muzyki organowej. Wykonane zostaną utwory organowe m.in.: Bacha, Pachelbela i Hessego w aranżacji pana Piotra Cholewy i pana Stanisława Dziechciarza. Serdecznie zapraszamy.

4. Zbliża się listopad – miesiąc zadumy i pamięci o zmarłych. Na ostatniej ławce wyłożone są karty wypominkowe. Karty wspominkową oznaczone są cyfrą, która oznacza dzień miesiąca w którym będziemy się modlić za zmarłych powierzonych naszej modlitwie.

5. W tym roku po raz pierwszy 2-go listopada o godz. 1800, w Dzień Zaduszny, odprawimy uroczystą Msze Świętą zbiorową, tzw. „kolektywną”, w intencji zmarłych powierzonych naszym modlitwom z prośbą o dar życie wiecznego. Msze Święte zamawiane za zmarłych stanowią wyraz naszej troski o zbawienie zmarłych i skrócenie ich męk czyśćcowych. Ofiarowując Mszę Świętą za zmarłych uczymy też młodsze pokolenie, aby kiedyś uczynili to samo dla nas. Zmarłych za których będzie w Dzień Zaduszny sprawowana Msza św kolektywna można zgłosić w zakrystii naszego kościoła po każdej Mszy Świętej lub w biurze parafialnym (w środę od godz. 1900 do 2000). Wysokość ofiary za Msze Świętą zbiorową jest dobrowolna.

6. Cały czas można wesprzeć Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie. W tym roku, jako wspólnota parafialna, zobowiązani jesteśmy pomóc szczecińskiemu seminarium kwotą wysokości 6300 zł. Obecnie zebrane mamy 5700 zł. Za pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

7. Ostatnie niedzieli na realizowaną obecnie inwestycję parafialną, remont muru przykościelnego,  zebrane zostało 2900 zł. Dziękuję za wsparcie finansowe powyższego projektu.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” oraz biuletyn parafialny „Okno”.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krystynę Putkiewicz. Niech spoczywa w pokoju.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz