Ogłoszenia duszpasterskie na 15.10.2017 r. – 28 niedziela zwykła

W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy przypowieść o uczcie. Król wzywa zaproszonych: „Przyjdźcie na ucztę!”. Oni jednak to zlekceważyli. Również nam Bóg daje zapowiedź uczty: Niczego nam nie braknie, a On zaspokoi nasze potrzeby. Mimo to i my wynajdujemy różne wymówki – bo praca, bo internet, bo telewizja, bo brak czasu. Bóg kieruje swoje zaproszenie do nas każdego dnia. Obyśmy odpowiadali Bogu na Jego miłość naszym zwróceniem serca ku Niemu, modlitwą i czynieniem dobra.

 1. W październiku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. wieczornej,
  a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny zapraszamy na różaniec w piątek, który odmawiany jest przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. Rozważania prowadzą członkowie Żywego Różańca i Matki w Modlitwie. W sobotę nabożeństwo jest według stałego porządku . Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwa do św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

 

 1. Spotkania formacyjne:
 • przygotowania do I Komunii Świętej w poniedziałek 16 października o godz. 1830 w kościele;
 • Matki w Modlitwie , piątek 20 października po Mszy św. w domu parafialnym;
 • koło plastyczne, sobota 21 października o godz. 1100 w domu parafialnym;
 • dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej mają próbę śpiewu każdej niedzieli 15 min przed Mszą święta dziecięcą.

 

 1. Na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i jeśli ktoś uzna za słuszne i chciałby wesprzeć szczecińskie seminarium to można złożyć w nich ofiarę i zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. W tym roku jako wspólnota parafialna zobowiązani jesteśmy do wsparcia seminarium datkiem wysokości 4000 zł. Obecnie zebrane zostało 2100 zł. Za wszelką pomoc finansową i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

 

 1. Zbliża się listopad – miesiąc zadumy i pamięci o zmarłych. Na ławce przy wyjściu z kościoła wyłożone są karty wypominkowe. Każda jest oznaczona cyfrą, która oznacza dzień miesiąca
  w którym będziemy się modlić za zmarłych powierzonych naszej modlitwie.

 

 1. Ostatniej niedzieli na cele inwestycyjne prowadzone przez parafię zebrane zostało 1900 zł . Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wsparte został kwota w wysokości 550 zł Dziękuję za składane ofiary. Za tydzień w niedzielę 22 października będzie możliwość wsparcia finansowego budowanej w Szczecinie Pustelni de Foucalud.

 

 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Polecajmy naszemu Ojcu nasze rodziny, nas samych prosząc o łaski
  i błogosławieństwo, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Intencje można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii lub w środę w biurze parafialnym.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela” (artykuł dotyczący wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II i św. Ojca Pio do naszego kościoła), „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.