Ogłoszenia duszpasterskie na 15.1.2023 r. – 2 niedziela zwykła

Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata – mówi dzisiaj w Ewangelii Jan Chrzciciel, rozpoznając w Jezusie Mesjasza, Syna Bożego. Również my, zgromadzeni na Eucharystii, pragniemy rozpoznać Pana, który wkracza w codzienność naszego życia. Świadomi, że tylko On jest dawcą prawdziwego pokoju i przebaczenia, wzbudźmy w sobie szczerą intencję spotkania z Nim we wspólnocie, w modlitwie, w słuchaniu słowa i w łamaniu chleba.

1. We wtorek, 17 stycznia obchodzony będzie w Kościele w Polsce 26 Dzień Judaizmu. Natomiast od 18 do 25 stycznia obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa. 

2. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, tzw. kolędę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczyna się o godz. 1630, a w sobotę o godz. 1400. Dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci. Porządek kolędy w tygodniu od 16 do 21 stycznia 2023 r.:

  • 16 stycznia (poniedziałek): ul. Miodowa – Osiedla Miodowe I;
  • 17 stycznia (wtorek):  ul. Miodowa –  Osiedla Miodowe II, Wymarzona;
  • 18 stycznia (środa): ul. Miodowa – Osiedle Gubałówka;
  • 19 stycznia (czwartek):  ul. Bajkowa, Cudowna, Guliwera, Sezamkowa;
  • 20 stycznia (piątek): ul. Andersena, Niemena nr 11 i 13;
  • 21 stycznia (sobota): ul. Dziewanny, Kluka, Mirtowa.

Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i w gablocie parafialnej przed kościołem. Jeśli ktoś chciałby przyjąć księdza po kolędzie w ramach tzw. „uzupełnień” to można ten fakt zgłosić w zakrystii po Mszy św.

3. Podczas trwania kolędy Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane są o godz. 900. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie. Biuro parafialne do zakończenia kolędy będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

4. Spotkania formacyjne w domu parafialnym: 

  • koło plastyczne dla dzieci w sobotę 21 stycznia o godz. 1100.

5. W sobotę, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w niedzielę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego. 

6. Ostatniej niedzieli na inwestycję parafialne, zakończenie ocieplenia i położenia nowego pokrycia dachu domu parafialnego, zebrane zostało 2300 zł. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.

7. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. 

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jadwigę Kopczyńską. Niech spoczywa w pokoju.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz