Ogłoszenia duszpasterskie na 15.09.2019 r. – 24 niedziela zwykła

Jesteśmy grzesznikami, ale to nas nie przekreśla w oczach Boga. Przyznajmy przed Stwórcą, że jesteśmy słabi, że zawiedliśmy. Odrzućmy grzech i przyjmijmy przebaczenie kochającego Ojca w niebie. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o radości, która jest konsekwencją nawrócenia. Niech ona będzie również naszym udziałem.

1. Dzisiaj w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Bolesnej przeżywamy uroczystość odpustu parafialnego. Zapraszamy na Msze św. odpustową o godz. 1230. Mszy św.  odpustowej przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ojciec prof. dr hab. Roland Prejs, kapłan Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, wykładowca historii Kościoła na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ojciec prof. Roland  Prejs OFMCap będzie głosił homilie także na Mszach św. sprawowanych do południa. Po Mszy św. odpustowej odbędzie się poświęcenie nowych organów i koncert chóru parafialnego połączony z prezentacją nowego instrumentu, który poprowadzą organiści pracujący w naszej parafii: Karolina Kowal i Filip Bańkowski oraz zostanie wykonana pieśń „Stabat Mater”. Tym samym nie będzie koncertu wieczorem.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adoracji Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne:  

  • Matki w Modlitwie w piątek 20 września po Mszy św. w domu parafialnym.

4. Istnieje nadal możliwość zapisania dziecka na katechezy przygotowujące do przyjęcia I Komunii Świętej w tym roku szkolnym. Rodzice, którzy tego jeszcze nie dokonali, a chcieliby aby ich dziecko przystąpiło do sakramentu Komunii Świętej mogą zgłosić ten fakt w zakrystii po Mszy św.

5. Młodzież, która chciałby w tym roku rozpocząć trzyletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, może jeszcze zapisać się w zakrystii po Mszy św.

6. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się na kandydatów po Mszy św. w zakrystii kościoła.

7. Troska o powołania kapłańskie i zakonne jest jednym z głównych zadań, jakie stawia przed duchownymi i wiernymi Kościół. Jak co roku, na ławkach wyłożone są koperty, które można zabrać do domu i jeśli ktoś uzna za słuszne i chciałby wesprzeć szczecińskie seminarium to można złożyć w nich ofiarę i zwrócić w kolejną niedzielę podczas zbierania tacy. W tym roku zobowiązani jesteśmy wesprzeć seminarium kwotą wysokości 4150 zł. Za pomoc i troskę o powołania serdecznie dziękuję.

8. Ostatniej niedzieli na inwestycji związanem z zakupem i montażem nowych organów zebrane zostało 2400 zł. Za pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.

9. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu kościoła i terenu przykościelnego do uroczystości odpustowych.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy gazety „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Antoniego Borun. Niech spoczywa w pokoju.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz