Ogłoszenia duszpasterskie na 15.08.2021 r. – Uroczystość Wniebowzięcia NMP

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Kościół modli się słowami: Boże, „spraw, abyśmy nieustannie troszczyli się o dobra duchowe i wysłużyli sobie udział w Jej chwale”. Gromadząc się na Eucharystii, otwórzmy nasze serca na działanie Bożej łaski, abyśmy rzeczywiście każdego dnia troszcząc się o nasze duchowe dobro, mogli kiedyś uczestniczyć w chwale Matki Bożej

1.  Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, gdyż chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. 15 sierpnia przypada także 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą.Zapraszamy na Msze św. o godz. 800, 930, 1100 i 1900.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Biuro parafialne otwarte jest w środę od godz. 1900 do 2000.

4. Ostatniej niedzielina inwestycję parafialną – remont dachu domu parafialnego, zebrane został 1500 zł. Dziękuję za wszelkie wsparcie finansowe. Serdecznie dziękuję rodzinie, która ufundowała renowację i pozłocenie ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dzisiaj po Mszach św. zbierane będą datki do puszki na KUL i WT US. 

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość z życia parafii znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz