Ogłoszenia duszpasterskie na 15.06.2014 r. – Niedziela Trójcy Przenajświętszej

Przeżywając Uroczystość Najświętszej Trójcy poznajemy Boga, który zawsze troszczy się o nas. Choć zna nasze słabości nie odwraca się od nas. Wystarczy żyć blisko Boga i pozwolić mu działać, aby dostrzec jak przemienia nasze serca. Prośmy podczas tej Mszy św. o odwagę współpracowania z Bogiem, który obdarza nas miłością bez końca.

1. Nabożeństwa w naszym kościele:

• Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;

• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;

• adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 17.00 do 18.00;

• Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;

• nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.30.

W piątek Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiana jest przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. W sobotę ze względu na to, że po Mszy św. odprawiane jest nabożeństwa maryjne nie ma nabożeństwa czerwcowego. Tego dnia zachęcamy do prywatnej modlitwy Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. Spotkania formacyjne w kościele:

• Zbiórka ministrantów w poniedziałek, 16 czerwca o godz. 19.00 . Obecność obowiązkowa.

• Próba dzieci sypiących kwiatki podczas procesji w Boże Ciało we wtorek 17 czerwca o godz. 19.00 ;

3. Zapraszamy dzisiaj na Msze św. o godz. 11.00 z okazji jubileuszu 35-lecia kapłaństwa ks. Zbigniewa. Jubilata otoczmy naszą modlitwą.

4. 19 czerwca obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00, 9.30 i 12.00. Msza święta o godz. 1200 połączona będzie z procesją eucharystyczną. Ze względu na to, że nie będzie Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe sprawowane będzie o godz. 11.30. Procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami: Miodową, Kwiatów Polskich, Wiśniowa, Mokra, Niebiańska, Chmurna. Proszę członków poszczególnych grup parafialnych oraz parafian zamieszkujące wymienione ulice i osoby dobrej woli o podjęcie inicjatywy zbudowania ołtarzy w miejscach:

I – skrzyżowanie ulic Wiśniowa i Urocza – Żywy Różaniec, Caritas;

II – ulica Mokra na wysokości ul. Junackiej – Koło Przyjaciół Radia Maryja, Akcja Katolicka, Rady Parafialne;

III – skrzyżowanie ulic Mokra i Kluka – Matki w Modlitwie i rodziny młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i w tym roku bierzmowana;

IV – ulica Obłoków na wysokości garażów – rodziny ministrantów, dzieci pierwszokomunijnych oraz dzieci z koła plastycznego i scholii.

Spotkanie organizacyjne osób chętnych do pomocy z liderami poszczególnych grup w poniedziałek 16 czerwca o godz. 19.00 na miejscu gdzie będą ołtarze.

5. W tradycji polskiej do czwartku 19 czerwca obchodzimy oktawę Bożego Ciała, podczas której odbywa się procesja Eucharystyczna wokół naszego kościoła, która połączona jest ze Mszą św. wieczorną o godz. 18.00. Nasz udział w liturgii oktawy jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Jezusa.

6. Osoby wyjeżdżające na parafialną pielgrzymkę do Matki Bożej w Lourds i miejsc świętych

w Hiszpanii proszę o wpłacenie do końca czerwca III raty w wysokości 700 zł. W miarę możliwości można dokonywać też wpłaty IV raty (ostatniej) w kwocie 270 euro. Są jeszcze dwa wolne miejsca. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

7. Ostatniej niedzieli na inwestycje parafialne – prace remontowe w domu parafialnym, zebrane zostało 2000 zł. Za każde wsparcie serdeczne Bóg zapłać. Przy wyjściu z kościoła zbierane są datki do puszki na KUL i WT US.

8. Zapraszamy do udziału w zajęciach z języka obcego dla dzieci i dorosłych w roku szkolnym 2014/2015. Z końcem wakacji rozpocznie działanie niepubliczne przedszkole Montessori działające przy parafii. Jest to pierwsze przedszkole Montessori w Szczecinie wychowujące dzieci w duchu wartości kościoła rzymskokatolickiego. Więcej informacji dotyczących przedszkola i zajęć językowych na parafialnej stronie internetowej, w obecnym numerze biuletynu parafialnego Okno.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz

 

Plakat