Ogłoszenia duszpasterskie na 15.05.2022 r. – 5 niedziela Wielkanocna

1. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności w całej ojczyźnie. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800

2. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św., w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu litanii loretańskiej w piątek przy figurze Matki Bożej na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest już nabożeństwo maryjne nie ma nabożeństwa majowego. 

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

4. Spotkania formacyjne:

  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. według harmonogramu umieszczonego na parafialnej stronie internetowej;
  • Koło plastyczne w sobotę 21 maja o godz. 1100 w domu parafialnym.

5. W dniach od 19 do 22 maja br. odbędzie się, organizowany przez naszą parafię, wyjazd edukacyjno-patriotycznych dla naszych ministrantów do Gdańska. Polecajmy opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy ministrantów, aby spokojnie wypoczęli i powrócili do domów.

6.  Za dwa tygodnie, w niedzielę 29 maja br., odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Msza św. pierwszokomunijna będzie o godz. 1100 i 1230. Ponadto Msze św. będą sprawowane o godz.: 800, 930 i 1900 na które zapraszamy parafian.

7. Ostatniej niedzieli na inwestycje parafialne zebrane został 2300 zł. Obecnie opracowujemy dokumentację konserwatorską i ekspertyzy niezbędne do podjęcia remontu muru przykościelnego. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

8. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz