Ogłoszenia duszpasterskie na 15.05.2016 r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uczniowie zostali napełnieni Duchem Świętym i zaczęli głosić Dobrą Nowinę w różnych językach. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg zesłał dary Ducha Świętego na całą ziemię i dokonał w naszych sercach tych cudów, które zdziałał w początkach głoszenia Ewangelii. Gotowość na przyjęcie Ducha Świętego wiąże się jednak z decyzją życia nie według ciała, na co zwraca uwagę św. Paweł, ale w wolności jako dzieci Boże. Duch Święty ma moc nas przemienić, ożywić nasze serce, umocnić wiarę. Wołajmy o Jego przyjście na każdego z nas.

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiejszą uroczystością kończymy w Kościele okres wielkanocny. Za tydzień, w niedzielę, przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Trójcy
 1. We wtorek, 10 maja udzielony został, z rąk Ks. bp. Henryka Wejmana, młodzieży w naszej parafii sakrament bierzmowania. Pragnę serdecznie podziękować młodzieży i ich rodzinom za piękną modlitewną postawę podczas uroczystości, a także za dar dla parafii w postaci dwóch fioletowych stuł.
 1. W poniedziałek przypada uroczystość NMP Matki Kościoła, głównej patronki naszej archidiecezji,
  a w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na Msze Święte w naszym kościele o godz.1800.
 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • Apel Jasnogórski w sobotę bezpośrednio po Różańcu Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny;
 • nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W piątek Litania loretańska odmawiana jest przy figurze Matki Bożej na placu kościelnym. W sobotę ze względu na to, że odprawiane są już dwa nabożeństwa maryjne nie ma nabożeństwa majowego.
 1. Spotkania formacyjne:
 • spotkania dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii Świętej, według ustalonego harmonogramu, który jest dostępny na parafialnej stronie internetowej;
 • Parafialna Rada Ekonomiczna , wtorek 17 maja o godz. 1900 w domu parafialnym;
 • Zbiórka ministrantów w sobotę 21 maja o godz. 1030 w domu parafialnym. Obecność obowiązkowa.
 • koło plastyczne w sobotę, 21 maja o godz. 1100.
 1. 26 maja obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami: Miodową, Kwiatów Polskich, Wiśniowa, Mokra, Niebiańska, Chmurna. Proszę członków poszczególnych grup parafialnych oraz parafian zamieszkujące wymienione ulice oraz wszystkich dobrej woli o podjęcie inicjatywy zbudowania ołtarzy w miejscach:

I – skrzyżowanie ulic Wiśniowa i Urocza – Żywy Różaniec, Caritas;

II – ulica Mokra na wysokości ul. Junackiej – Koło Przyjaciół Radia Maryja; Rady parafialne

III – skrzyżowanie ulic Mokra i Kluka – rodziny ministrantów i rodziny młodzieży przygotowującej się i tych, którzy w tym roku przyjęli sakrament bierzmowania;

IV – ulica Obłoków na wysokości garażów – Matki w Modlitwie i rodziny dzieci pierwszokomunijnych.

 1. W niedzielę 29 maja odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Msze św. pierwszokomunijne będą o godz. 1030 i 1230. Ponadto Msze św. będą sprawowane o godz.: 800, 930 i 1900 na które zapraszamy parafian.
 1. Ostatniej niedzieli na cele inwestycyjne zebrane zostało 2060 zł. Dziękuję za udzieloną pomoc. Pragnę także podziękować za wsparcie renowacji stacji drogi krzyżowej w naszej kościele, które we wtorek 10 maja poświęcił ks. bp Henryk Wejman. Swoje podziękowania w sposób szczególny kieruje do osób, które przez bezpośrednią ofiarę wsparli dzieło ratowania i przywrócenia piękna drogi krzyżowej.
 1. Dzisiejszej niedzieli, na placu przed kościołem zbierane są datki do puszki na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Dziękuję za złożone datki.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz