Ogłoszenia duszpasterskie na 15.03.2020 r. – 3 niedziela Wielkiego Postu

Zostaliśmy ochrzczeni, płynie w nas źródło wody żywej, która obmywa co grzeszne i daje życie Boże. W tę trzecią niedzielę Wielkiego Postu — przygotowania paschalnego, odnawiamy przymierze zawarte z Bogiem na chrzcie świętym, aby znów na nowo otrzymać źródło wody żywej — łaskę, którą jest Chrystus w naszych sercach.
Chrystus chce ugasić nasze pragnienie. Przeprośmy Boga, że często opuszczaliśmy źródło żywej wody i chcieliśmy gasić pragnienie przy cysternach dziurawych, które wody zatrzymać nie mogą.

UWAGA

Ksiądz, który odprawiać będzie Mszę św. albo osoba przez Niego wyznaczona czuwać będzie, aby  liczba wchodzących do świątyni, nie przekraczała ok. 45 osób (plus kapłani i ministranci).  Kolejni wierni proszeni będą o pozostanie już na zewnątrz, w rozproszeniu. Gdyby i na zewnątrz było więcej niż 50 osób, może warto grupować wiernych w kilku miejscach obok kościoła, w grupach nie większych niż 50 osób albo zmienić godzinę Mszy św.

1. Msze św. w niedzielę 15 marca jak i w kolejne dni powszednie sprawowane są według stałego porządku. Rekomenduje się, aby przy podejmowaniu decyzji o udziale w Mszy św. rozważyć zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Konferencji Episkopatu Polski. 

2. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msze św.o godz. 1800. 

3.. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.
  • Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 1730  i 1830;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1815.

4. Od poniedziałku 16 marca, każdego dnia odmawiana będzie w Kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego. Jednocześnie do Mszy św. będzie istniała możliwość indywidualnego nawiedzenie świątyni

5. Wszystkie grupowe spotkania formacyjne na najbliższe dwa tygodnie są zawieszone. Konspekt katechezy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej dostępny jest na parafialnej stronie internetowej. Prosimy rodziców o przybliżenie dzieciom zawartego tam materiału katechetycznego.

6. Biuro parafialne czynne będzie bez zmian. Jednakże mając na względzie troskę o bezpieczeństwo nas Wszystkich przypominamy, że większość spraw administracyjnych można załatwić za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie. Wszystkie potrzebne do tego informacje są zawarte na parafialnej stronie internetowej. W przypadkach nagłych proszę o bezpośredni kontakt z księdzem.

7. W tym szczególnym czasie zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

8. Ostatniej niedzieli na inwestycje parafialne – ocieplenie i położenie nowego pokrycia dachu domu parafialnego, zebrane zostało 2500 zł Cały czas można pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego oraz przekazując jeden procent na fundację „Ad melius” działającą przy parafii.

9. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” „Miłujcie się” i biuletyn parafialny „Okno”. Ze względu na trudności techniczne biuletyn parafialny przez kolejne dwie niedziele nie będzie wydawany.

10. W tym czasie zagrożenia epidemiologicznego duchowni bez zmian zachowywać będą obowiązek rezydencji i pozostają do dyspozycji swoich wiernych.

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nam wszystkim spokoju serca i niegasnącej nadziei. 

Proboszcz.