Ogłoszenia duszpasterskie na 15.01.2017 r. – 2 niedziela zwykła

Kiedy Jan zobaczył Jezusa, powiedział: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata”. Jan dawał świadectwo o tym, że Jezus jest Synem Bożym. Jezus przechodzi również przez nasze życie. Tylko czy potrafimy Go rozpoznać tu, podczas tej Mszy św., oraz w naszym codziennym życiu? Bo jak inaczej mamy dać o Nim świadectwo.

 1. Trwa w naszej parafii wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczyna się o godz. 1600, a w sobotę o godz. 1400 Dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci. Zadbajmy o chrześcijański wymiar kolędy. Wspólna modlitwa niech będzie prośbą do Boga o błogosławieństwo dla rodziny.

Porządek kolędy od 16 do 21 stycznia 2017 r.:

 • 16 stycznia (poniedziałek): Miodowa – Osiedla Miodowe I; Osiedla Miodowe II
 • 17 stycznia (wtorek): Miodowa – Osiedle Gubałówka 119-119f, 121-121e, 125-125c.
 • 18 stycznia (środa): Andersena; ul. Bajkowa; ul. Guliwera; ul. Sezamkowa; ul. Czesława Niemena.
 • 19 stycznia (czwartek): Chmurna. ul. Chłodna; ul. Toskańska; ul. Tropikalna, ul. Gwiazdy Polarnej, ul. Śródziemnomorska.
 • 20 stycznia (piątek): Mokra.
 • 21 stycznia (sobota): Niebiańska

Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i w gablocie parafialnej przed kościołem. Uzupełnienia można zgłaszać w zakrystii po Mszy św.

 1. Podczas trwania kolędy duszpasterskiej Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane będą o godz. 800. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątkowy wieczór i inne nabożeństwa liturgiczne na ten czas są zawieszone. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie. Biuro parafialne do zakończenia kolędy (do końca stycznia) będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.
 1. Spotkania formacyjne:
 • koło plastyczne w sobotę 21 stycznia , o godz. 1100 w domu parafialnym.
 1. W dniach od 17 do 24 września 2017 r. organizowana jest 8 dniowa parafialna pielgrzymka na Maltę, śladami św. Pawła. Całościowy koszt pielgrzymki to 3450 zł i 100 Euro. Ze względów na koszta biletów lotniczych prosimy osoby zainteresowane o wstępne zapisy i przedpłatę rzędu 700 zł do końca stycznia. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na parafialnej stronie internetowej.
 1. Ostatniej niedzieli na potrzeby inwestycyjne parafii zebrane zostało 2300 zł. W tym roku chcemy zakupić nowe sedilie dla celebransa i służby liturgicznej w prezbiterium, a także nowe lektorium i klęczniki oraz renowację ławek w kościele. Przeprowadzane będą dalsze remonty w domu parafialnym. Również ofiary składane podczas kolędy po części będą przeznaczone na powyższe cele. Istnieje także możliwość przekazania 1% na rzecz fundacji działającej przy parafii – Fundacja Wspierania Inicjatywy „Ad melius”. Za wszelkie dotychczasowe zrozumienie, pomoc i wsparcie finansowe dziękuję.
 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Barbrę Piechotę. Niech spoczywa w pokoju.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz