Ogłoszenia duszpasterskie na 14 niedzielę zwykłą – 07.07.2019 r.

 

Jezus posyła swoich uczniów. Nie jest to łatwa, ani wygodna misja. Kluczowe jest jednak jej przesłanie: Przybliżyło się królestwo Boże. My również jesteśmy posłani, aby głosić tę prawdę. Nasze codzienne życie jest miejscem najtrudniejszej walki o wierność Bogu i dawania świadectwa. Podczas Mszy św. prośmy o odwagę odwracania się od grzechu i radość z trwania przy Bogu.

 

1. W lipcu i sierpniu Msze św. w naszym kościele sprawowane są według wakacyjnego porządku. W niedziele nie ma Mszy św. o godz. 1230, a w tygodniu – we wtorek i czwartek Msza św. sprawowana jest o godz. 900. Pozostałe godziny Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. Możliwość spowiedzi w dzień powszedni pół godziny przed Mszą św.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Pany w sobotę po Mszy św.

3. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym otwarte jest bez zmian, tj. w środę od godz. 1900 do 2000.

4. W okresie wakacyjnym w Żywym Różańcu kontynuujemy intencje modlitewne z czerwca: 1 RŻR – Aby politycy, uczeni i ekonomiści pracowali razem na rzecz ochrony mórz i oceanów; 2 RŻR – Aby rodziny przez życie modlitwy i miłość stawały się coraz bardziej „szkołami wzrastania w człowieczeństwie”; 3 RŻR – O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w sposób szczególny z naszej wspólnoty parafialnej; 4 RŻR – Aby ci, którzy wymierzają sprawiedliwość działali uczciwie, by niesprawiedliwość, która przenika świat, nie miała ostatniego słowa.

5. Za tydzień, taca zbierana podczas Mszy św., przeznaczona jest na inwestycję parafialną – nowe organy do kościoła. Dziękuję bardzo za życzliwość i wszelkie ofiary składane na tacę i konto parafialne. 

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy gazety „Niedziela”, „Gość Niedzielny”i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz