Ogłoszenia duszpasterskie na 14.1.2024 r. – 2 niedziela zwykła

Nauczycielu – gdzie mieszkasz? – pytają dwaj uczniowie w dzisiejszej Ewangelii. „Chodźcie, a zobaczycie” – odpowiada Jezus, chcąc wprowadzić uczniów w swoją relację z Ojcem. To zaproszenie skierowane jest także do nas. Droga uczniów Jezusa nie prowadzi na bezdroża, ale ma ściśle określony cel. Wzbudźmy w sobie szczere pragnienie poznawania i naśladowania Chrystusa oraz przylgnięcia do Niego.

1. W środę, 17 stycznia  pod hasłem „SZALOM „Pokój – Dar Boga” obchodzony będzie 27 Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. A w dniach 18-25 stycznia pod hasłem „Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10,27) obchodzony będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa. 

2. Dzisiaj po Mszy św. O godz. 930 w duchowej jedności z całą naszą Archidiecezją odmówimy „Nowennę Odnowy Wiary” przygotowując nas do owocnego przeżywania Wielkiego Jubileuszu Dziewięćsetlecia Pomorskiej Misji Świętego Ottona.

3. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, tzw. kolędę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczyna się o godz. 1630, a w sobotę o godz. 1300. Dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci. Porządek kolędy w tygodniu od 15 do 20 stycznia 2024 r.:

  • 15 stycznia (poniedziałek): ul. Upalna, ul. Toskańska, ul. Tropikalna, ul. Śródziemnomorska, ul. Atlantycka.
  • 16 stycznia (wtorek): ul. Chłodna, Gwiazdy Polarnej, Arktyczna, Niemena nr 45; Kwiatów Polskich.
  • 17 stycznia (środa): ul. Urocza
  • 18 stycznia (czwartek): ul. Junacka, Przesmyk, Stawna, Dziewanny, Mirtowa, Kaczeńców, Słoneczników.
  • 19 styczeń (piątek): ul. Zawiła
  • 20 stycznia (sobota): ul. Macierzanki

Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i w gablocie parafialnej przed kościołem. 

4. Podczas trwania kolędy duszpasterskiej Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane są o godz. 900. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie. Biuro parafialne do zakończenia kolędy będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

5. W związku z rozpoczynającymi się zimowymi feriami szkolnymi w niedzielę 21 i 28 stycznia nie będzie Mszy św. o godz. 1230.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1900, odbędzie się koncert bożonarodzeniowy w wykonaniu pana organisty Piotra Cholewy i zaproszonych gości Natalii Potaman (skrzypce) i Dawida Głogowskiego (trąbka). Zabrzmi m.in. muzyka J. S. Bacha, A. Vivaldiego czy P. Czajkowskiego. Serdecznie zapraszamy.

7. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycję parafialne – odbudowę i renowację zabytkowego muru przykościelnego. Także ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej przeznaczone są po części na powyższy cel. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.

8. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz