Ogłoszenia duszpasterskie na 14.08.2016 r. – 20 niedziela zwykła

Uczestniczymy we Mszy św., słuchamy Słowa Bożego, przyjmujemy Komunię św. Następnie wychodzimy z kościoła z pokojem w sercu albo z poczuciem spełnionego obowiązku, czy też ze znudzeniem. Tymczasem Jezus mówi dzisiaj do nas: „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął”. Tutaj chodzi o nasze życie. Jezus wyraźnie stwierdza, że przynosi rozłam. Czasem musi nastąpić jakieś pęknięcie w naszym życiu, coś się musi zawalić, abyśmy mogli przyjąć dar zbawienia, prawdziwą miłość. Bo przecież po to przychodzimy tu, przed ołtarz, biorąc udział we Mszy św.

 1. W okresie wakacyjnym porządek Mszy św. w niedzielę, jest następujący, godz.: 800; 930; 1100 i 1900. Msza św. w dzień powszedni odprawiana jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi w dzień powszedni pół godziny przed Mszą św.
 1. Nabożeństwa w naszym kościele w okresie wakacyjnym są według stałego porządku:
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej.
 1. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym otwarte w środę od godz. 1900 do 2000.
 1. W poniedziałek, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu będą o godz. 800, 930 i 1100. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławione zostaną przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Tego dnia nie będzie Mszy św. wieczornej i Nabożeństwa do św. Ojca Pio.
 1. Prosimy, aby osoby, które pobrały plecak w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechu” w miarę możliwości zdawali plecaki wraz z wyprawką szkolną do zakrystii po Mszach św. Za pomoc i zaangażowanie się w powyższe dzieło serdecznie dziękujemy.
 1. W drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na prowadzone inwestycje parafialne – remont wejścia głównego do domu parafialnego. Za wszelką pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.
 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istniej też możliwość zamówienie Mszy św. gregoriańskiej za zmarłą osobę.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).
 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Wojciukiewicz. Niech spoczywa w pokoju.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz