Ogłoszenia duszpasterskie na 14.06.2020 r. – 11 niedziela zwykła

Przez Krew Chrystusa Bóg zawarł z ludźmi Nowe Przymierze i ustanowił Nowy Lud Boży — Kościół. Do Kościoła wchodzimy przez wiarę zbudowaną na fundamencie apostołów. Nasza niedzielna Eucharystia ma być znakiem tego Nowego Przymierza, bo gromadzimy się jako Lud Boży, by składać dziękczynienie i wypełniać misję kapłańską wobec całego świata. Przez grzech łamiemy często Boże Przymierze i odchodzimy od Boga, który chce, byśmy byli ludem świętym. Kościół jednak od Apostołów otrzymał władzę „leczenia chorób” grzechu. Przeprośmy Boga za nasze winy, by się okazać Ludem świętym i skutecznie głosić wśród ludzi nadejście Królestwa Bożego.

1. W piątek, 19 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 1800. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów.

2. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Zachęcam do udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwy.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
  • nabożeństwo czerwcowe w dzień powszedni jest po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu Litanii do Serca Pana Jezusa. w piątek przy krzyżu misyjnym na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest  nabożeństwo stałe nie ma nabożeństwa okresowego.

4. Spotkania formacyjne:

  • Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w poniedziałek 15 czerwca, w domu parafialnym według ustalonej listy;

5. Dziękujemy wszystkim parafianom za wspólną modlitwę i za udział w procesji Eucharystycznej w Uroczystość Bożego Ciała. Szczególne podziękowania kierujemy w kierunku osób, które zaangażowały się w przygotowanie i przebieg procesji oraz w uświetnienie uroczystości. Pragnę wyrazić swoje podziękowanie oraz wyrazy szacunku i wdzięczności osobom, które podjęły dzieło budowy ołtarzy na ulicach naszego osiedla.

6. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła w tzw. oktawę Bożego Ciała odbywa się codziennie po Mszy św. W czwartek, 18 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Zachęcam wszystkich do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.

7.  Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

8. Dzisiaj taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. Dziękuję bardzo za każde wsparcie finansowe. W sposób szczególny dziękuję za pomoc udzieloną w czasie szczytu pandemii.

9. Polecamy prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „L’Osservatore Romano”.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy a nam wszystkim spokoju serca i niegasnącej nadziei.

Proboszcz