Ogłoszenia duszpasterskie na 14.06.2015 r. – XI niedziela zwykła

Pan Jezus mówi w przypowieściach o królestwie Bożym, posługując się obrazem ziarna wrzuconego w ziemię. Ziarnem jest słowo Boże, które również dzisiaj Bóg kieruje do każdego i każdej z nas. To słowo przypomina nam o rzeczywistości, która przekracza nasze wyobrażenia. Wsłuchajmy się uważnie w to, co mówi Pan Bóg, aby ziarno Słowa Bożego mogło w nas wzrastać i urzeczywistniać królestwo Boże w naszym życiu.

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu ze względu na remont jest odwołana;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które sprawowane będą codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1830. W piątek Litania do Najświętszego Serc Pana Jezusa odmawiana jest przy krzyżu na placu kościelnym. W sobotę ze względu na to, że po Mszy św. jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny nie ma nabożeństwa czerwcowego.

 

 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 930;
 • zbiórka ministrantów biorących udział w wyjeździe rowerowym do seminarium w sobotę 20 czerwca o godz.900;
 • koło plastyczne w sobotę, 20 czerwca o godz. 1100;

 

 1. Dzisiejszej niedzieli taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na prace związane z montażem instalacji grzewczej i przebudową prezbiterium w naszym kościele. Za pomoc dziękuję.

 

 1. Osoby wyjeżdżające na parafialną pielgrzymkę do Matki Bożej w Fatimie i miejsc świętych w Portugalii proszę o wpłacenie II raty w kwocie 300 euro.

 

 1. Z niedzielą 28 czerwca zmienia się porządek Mszy św. niedzielnych. W okresie wakacyjnym nie będzie odprawianej Mszy św. o godz. 1230

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.