Ogłoszenia duszpasterskie na 14.05.2023 r. – 6 niedziela Wielkanocna

W dzisiejszej Ewangelii Jezus zapowiada swoim uczniom przyjście Ducha Świętego, który będzie kontynuował Jego dzieło na ziemi, prowadząc ich do poznania prawdy. Otwórzmy nasze serca na przemieniające działanie Bożego Ducha, abyśmy poddani Jego prowadzeniu przyczyniali się do budowy królestwa Bożego na ziemi.

1. We wtorek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności w całej ojczyźnie. Zapraszamy na Msze św. o godz. 900. 

2. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św., w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu litanii loretańskiej w piątek przy figurze Matki Bożej na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest już nabożeństwo maryjne nie ma nabożeństwa majowego. 

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

4. Spotkania formacyjne:

  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. według harmonogramu umieszczonego na parafialnej stronie internetowej;
  • Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w piątek, 19 maja po Mszy św. w kościele. Obecność obowiązkowa.
  • Koło plastyczne w sobotę, 20 maja o godz. 1100 w domu parafialnym.

5. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialną – renowacja zabytkowego muru przykościelnego. Dziękuję za wsparcie finansowe. 

6. Za dwa tygodnie, w niedzielę 28 maja br., odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Msza św. pierwszokomunijna będzie o godz. 1100 i 1230. Ponadto Msze św. będą sprawowane o godz.: 800, 930 i 1900 na które zapraszamy parafian.

7. W niedzielę, 4 czerwca po Mszy św. dziecięcej, na placu przykościelnym odbędzie się rodzinny dzień dziecka -„Dzieci dzieciom”. W programie: integracyjne warsztaty manualne – malowanie aniołów z masy solnej; pokaz iluzji i żonglerki; szalone animacje dla dzieci i dorosłych; pokaz baniek mydlanych; dostępny będzie dla dzieci dmuchany zamek i inne dmuchańce; cukrowa wata oraz słodycze i przekąski; dla rodziców stolik z kawą i herbatą; fotograf który upamiętni radosne twarze dzieci. Podczas festynu przeprowadzona zostanie kwesta dla onkologicznie chorych dzieci. Organizatorem rodzinnego dnia dziecka są działające przy naszej parafii „Fundacja Wspierania Inicjatywy „Ad melius” i „Przedszkole „Pod Aniołam.pl” Edukacja Montessori”. Partnerem strategicznym jest Enea Oświetlenie Szczecin. Patronat medialny Radio Plus Szczecin.

8. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wandę Tuczyńską. Niech spoczywa w pokoju.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz