Ogłoszenia duszpasterskie na 14.03.2021 r. – 4 niedziela Wielkiego Postu

Miłość Boga wobec człowieka nigdy nie zawodzi. To człowiek często zawodzi, rani i odchodzi od Bożej miłości. Ta Eucharystia na nowo przypomina nam prawdę, że Bóg kocha i przebacza inaczej niż my… Uczmy się od Jezusa Chrystusa, który zawisł na drzewie krzyża za każdego człowieka, postawy miłości i przebaczenia wobec każdego bliźniego, którego spotkamy na drogach ludzkiej egzystencji.

1. W środę 10 marca młodzież z naszej parafii, 13 osób, otrzymała z rąk Ks. bpa Henryka Wejmana sakrament bierzmowania. Dziękuję za dar ołtarza – białą stułę, która jest przeznaczone do liturgii w naszym kościele.

2. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Otoczmy modlitwą wszystkich mężczyzn i prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

3. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • Droga krzyżowa w piątki Wielkiego Postu dla dzieci o godz. 1730 oraz dla dorosłych i młodzieży o 1830;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
  • Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 1815.

4. Poświęcenie książeczek do nabożeństw dla dzieci pierwszokwomunijnych dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230.

5. Parafialny Caritas rozpoczął akcję pomocy najuboższym. Nabywając, w zakrystii kościoła po Mszy św., wiece, baranki, palmy oraz karty świąteczne, wspieramy najbardziej potrzebujących. Dziękuję za wsparcie.

6. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne – ocieplenie i położenie nowego pokrycia dachu domu parafialnego.Cały czas można pomóc parafii finansowo przekazując jeden procent na Fundację Wspierania Inicjatywy „Ad melius”. Dlatego proszę o uwzględnienie w swoim zeznaniu podatkowym numer KRS fundacji – 0000 480 577. Dziękuję za każde wsparcie.

7. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”  „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano”, biuletyn parafialny „OKNO” i specjalne 100-stronicowe wydanie  Gościa Extra” w całości poświęcone św. Józefowi. W nim między innymi historia kultu, tajemnicza karteczek od papieża pod głową śpiącego Józefa oraz opowieść o Cotignac – miejsca objawień Józefa i Maryi. Cena egzemplarza 9 zł.

9.  W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Juliana Niebylskiego. Niech spoczywa w pokoju.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz