Ogłoszenia duszpasterskie na 14.02.2021 – 6 niedziela zwykła

1. W środę, 17 lutego przypada Środa Popielcowa. Msze święte z poświęceniem popiołu oraz posypaniem głów w naszym kościele będą o godz. 800, 1800 i 1930. Akt ten symbolizuje ułomność i przemijalność człowieka, jest znakiem żałoby i pokuty. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość – nie spożywa się pokarmów mięsnych i post ścisły – tylko jeden posiłek do syta, dwa mniejsze. Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14 roku życia, a prawem o poście – osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60 roku życia.

2. W tym roku w po Mszach św. w Środę Popielcową przy wyjściu z kościoła będzie można otrzymać „Zdrapkę Wielkopostną 2021”, która ma być dla nas inspiracją na kolejne 40 dni Wielkiego Postu. Zdrapka Wielkopostna to 40 ćwiczeń dla ducha i ciała przeznaczonych na Wielki Post, umieszczonych na papierowej planszy zakrytej zdrapką. Zdrapując kolejne pola odkrywamy kolejne wielkopostne zadania, które możemy realizować rodzinnie lub indywidualnie. Celem jest zyskanie zapału do uporządkowania relacji, walki z nałogami lub słabościami, pokochania siebie, podjęcia porzuconych zobowiązań lub postanowień, które mogą zmienić nasze życie. Zachęcam do podjęcia tej formy wielkopostnych ćwiczeń.

3. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu dla dzieci o godz. 1730 oraz dla dorosłych i młodzieży o 1830. W związku z tym, przez okres Wielkiego Postu, nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 1700;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 1815.

3. Poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w niedzielę 21 lutego na Mszy św. O godz. 1230.

4. Biuro parafialne 17 lutego – w Środę Popielcową – będzie zamknięte

5. Cały czas można pomóc parafii finansowo przekazując jeden procent na Fundację Wspierania Inicjatywy „Ad melius”. Prosimy o uwzględnienie numer KRS fundacji – 0000 480 577 w swoim zeznaniu podatkowym. Przekazując 1% fundacji istniejącej przy parafii osobiście nic na tym nie tracimy, a wspólnotowo wszyscy tylko zyskujemy. Jednocześnie dziękuję za wszelkie ofiary przeznaczone na cele wspólnoty parafialnej, ogrzewanie i utrzymanie świątyni, a także na potrzeby Kościoła powszechnego.

6. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na potrzeby inwestycyjne parafii. Dziękuję za każdą udzieloną pomoc.

7.  W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Pawła Mędrzak. Niech spoczywa w pokoju.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny” , „Miłujcie się” i „L’Osservatore Romano”.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz