Ogłoszenia duszpasterskie na 14.01.2018 r. – 2 niedziela zwykła

Jezus zadaje dziś pytanie uczniom: „Czego szukacie?”. Czy odpowiedzielibyśmy na to pytanie, że szukamy Boga i życia wiecznego? Bo to pytanie jest skierowane także do każdego z nas. Bóg jest blisko nas, przyszedł do nas jako małe dziecko, przyjmujemy Go w komunii św., słuchamy Jego słów w Słowie Bożym. Jest także obecny w otaczającej nas rzeczywistości. On pozwoli nam siebie odnaleźć. Tylko czy my rzeczywiście Go szukamy?

 1. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, tzw. kolędę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczynać się będzie o godz. 1600, a w sobotę o godz. 1400. Dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci. Zadbajmy o chrześcijański wymiar kolędy. Wspólna modlitwa niech będzie prośbą do Boga o błogosławieństwo dla rodziny. Porządek kolędy w tygodniu od 15 do 20 stycznia 2018 r.:
 • 15 stycznia (poniedziałek): Lisiej Góry, ul. Tadeusza Piotrowskiego, ul. Koziego Wierchu, ul. Kaczeńców, ul. Wiankowa, ul. Wielokwiatowa.
 • 16 stycznia (wtorek): Urocza.
 • 17 stycznia (środa): Wiśniowa, ul. Stawna.
 • 18 stycznia (czwartek): Pod Urwiskiem; ul. Osowska; ul. Nektarowa; ul. Spadziowa, ul. Junacka; ul. Przesmyk; ul. Dziewanny.
 • 19 stycznia (piątek): Miodowa (od Głębokiego do Miodowa do Figurki Matki Bożej).
 • 20 stycznia (sobota): ul. Miodowa (od Figurki Matki Bożej do Piotrowskiego).

Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i w gablocie parafialnej przed kościołem.

 

 1. Podczas trwania kolędy duszpasterskiej Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane będą o godz. 800. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątkowy wieczór i inne nabożeństwa liturgiczne na ten czas są zawieszone. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie. Biuro parafialne do zakończenia kolędy będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

 

 1. Spotkania formacyjne:
 • Matki w Modlitwie w piątek 19 stycznia o godz. 1900 w domu parafialnym
 • zbiórka ministrantów w sobotę 20 stycznia, o godz. 1100 w domu parafialnym.

 

 1. Zapraszamy na koncert kolęd chóru parafialnego dzisiaj, 14 stycznia o godz. 1730 w kościele. Po koncercie będzie można złożyć datek na potrzeby chóru.

 

 1. W dniach od 18 do 26 września 2018 r. organizowana jest 9 dniowa parafialna pielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych we Francji (Lourdes, La Salette). Ponad to będziemy m.in. w sanktuarium Maryjnym na Montserrat, w Ars – św. Jan Vianney i w sanktuarium, gdzie pochowana jest św. Maria Magdalena. Zaplanowany jest na koniec 3-dniowy wypoczynek na Lazurowym Wybrzeżu. Wartość pielgrzymki to 3870 zł i 50 Euro. Ze względów na koszta biletów lotniczych prosimy osoby zainteresowane o wstępne zapisy i przedpłatę rzędu 1000 zł. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na parafialnej stronie internetowej i w obecnym numerze biuletynu parafialnego „Okno”.

 

 1. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będą na inwestycję parafialne – zakup organów kościelnych. Także ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej przeznaczone są po części na powyższy cel. Cały czas można pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego oraz przekazując jeden procent na fundację „Ąd melius” działającą przy parafii. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna
  w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

 

 1. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

 

 1. W tym tygodniu pożegnali śp. Andrzeja Sorokę. Niech spoczywa w pokoju.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 

Proboszcz