Ogłoszenia duszpasterskie na 12 niedzielę zwykłą – 23.06.2024 r.

Całe stworzenie jest posłuszne swojemu Stworzycielowi, nawet wicher i jezioro. Jedynie człowiek, mając wolną wolę, może wybierać, komu chce służyć. Nasza obecność na Eucharystii oznacza, że wybieramy naszego Pana Jezusa Chrystusa. Niech On przemienia nasze serca i prowadzi do zjednoczenia z Ojcem i Duchem Świętym.

1. Od dzisiaj Msze św w niedzielę sprawowane będą według nowego porządku. Do południa będą trzy Msze św. o godz. 900, 1030 i 1200 oraz wieczorem o godz. 1900. Msza św. o godz. 1200 w roku szkolnym przeznaczona będzie dla dzieci poza okresem wakacji, ferii zimowych i świątecznych. W tygodniu godziny sprawowana Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. Kolejność odprawiania intencji Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie (800 na 900; 930 na 1030; 1100 na 1200).

2. W poniedziałek 24 czerwca obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.

3. W sobotę 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800. Taca zbierane podczas Mszy św. przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

4. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu „Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa” w piątek przy krzyżu misyjnym na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest  nabożeństwo stałe nie ma nabożeństwa okresowego.

5. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Pani w sobotę po Mszy św.

6. Planowana we wrześniu pielgrzymka do Bambergu z okazji jubileuszu 900-lecia Misji Pomorskiej św. Ottona z Bambergu, z powodu braku osób chętnych, została odwołana.

7. W piątek, 28 czerwca o godz. 1600, na placu przy boisku osiedlowym odbędzie się rodzinny dzień dziecka. Organizatorem rodzinnego dnia dziecka są działające przy naszej parafii „Fundacja Wspierania Inicjatywy „Ad melius” i „Przedszkole „Pod Aniołam.pl” Edukacja Montessori”. Partnerem strategicznym jest Enea Oświetlenie Szczecin.

8. Dzisiaj po Mszach św. przed wejściem do kościoła będą zbierane datki do puszki na wakacyjny wypoczynek dzieci organizowany przez Caritas naszej diecezji.Dziękuję za wszelką udzieloną pomoc.

9. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz