Ogłoszenia duszpasterskie na 13 niedzielę zwykłą – 01.07.2018 r.

„Do nieśmiertelności Bóg stworzył człowieka” – przypomina dziś Księga Mądrości. Warto o tym pamiętać, kiedy każdego dnia stajemy przed różnymi problemami, które czasem wydają się nie do pokonania. Naszym celem jest życie z Bogiem w wieczności. Jednak On nie zostawia nas samych w naszej często trudnej codzienności, tak jak nie pozostał obojętnym na udrękę kobiety cierpiącej na krwotok, a także Jaira, ojca ciężko chorej córki. Jezus mówi: „Nie bój się, wierz tylko!”.

1. Z dzisiejszą niedzielą Msze św. w naszym kościele sprawowane są według wakacyjnego porządku. W niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 1230, a w tygodniu – we wtorek i czwartek Msza św. sprawowana będzie o godz. 900. Pozostałe godziny Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. 

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św. wieczorną;
  • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800; 
  • Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę po Mszy św. wieczornej.
  • Spowiedź św. w dzień powszedni pół godziny przed Mszą św.

3. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym otwarte jest bez zmian, tj. w środę od godz. 1900 do 2000.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. w piątek od godz. 1700 do 1745. W okresie wakacyjnym nie ma pierwszopiątkowych odwiedzin chorych w domach.

5. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Prośmy Boga o wszelkie łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

6. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

7. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona zostanie na inwestycję parafialną – nowe organy do kościoła. Dziękuję bardzo za życzliwość i wszelkie ofiary składane na tacę. 

8. Dzisiejszej niedzieli zbierane są przed wejściem do kościoła datki do puszki na KUL i WT US. Dziękuję za wsparcie.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz