Ogłoszenia duszpasterskie na 13.3.2022 r. – II niedziela Wielkiego Postu

W drugą niedzielę Wielkiego Postu liturgia słowa zabiera nas na Górę Przemienienia, byśmy mogli usłyszeć głos Ojca: „To jest Syn mój, Wybrany, Jego słuchajcie”. Pośród niepewności i lęku Bóg zaprasza nas do odnowienia wiary w moc słowa Chrystusa. Jedynie ono może dać trwałą nadzieję i utwierdzić nasze kroki na drogach pokoju.1

1. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Droga Krzyżowa w piątek, dla dzieci o godz. 1730 oraz dla dorosłych i młodzieży o godz. 1830;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 1815.

2. W środę 16 marca na Mszy św. o godz. 1600 młodzież z naszej parafii przyjmie z rąk ks. bp. Henryka Wejmana sakrament bierzmowania. Pamiętajmy w modlitwie o młodzieży przystępującej do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 1800.

3. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Zapraszamy na Msze Święte tego dnia o godz. 1800.

4. Spotkania formacyjne:

  • Młodzież mająca przyjąć sakrament bierzmowania w poniedziałek i wtorek (14 i 15 marca) o godz. 1900 w kościele;
  • Koło plastyczne dla dzieci w sobotę 19 marca o godz. 1100 w domu parafialnym.

5. Cały czas można pomóc parafii finansowo przekazując jeden procent na Fundację Wspierania Inicjatywy „Ad melius”. Dlatego proszę o uwzględnienie numer KRS fundacji – 0000 480 577 w swoim zeznaniu podatkowym. Na stoliku z gazetami wyłożony jest formularz PIT-OP – oświadczenie, dzięki któremu emeryci i renciści rozliczający PIT za pośrednictwem ZUS mają możliwość przekazania 1% podatku na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy serdecznie do skorzystania także z tej formy wsparcia działań parafii dla dobra nas wszystkich. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Dziękuję za każde wsparcie.

6. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Obecnie chcemy skupić się na opracowaniu dokumentacji konserwatorskiej i ekspertyz, niezbędnych do podjęcia remontu muru przykościelnego. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

7. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Intencję Mszy św. można zamówić w zakrystii po Mszy św.

8. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. Dostępny jest też numer „Gościa Extra”, poświęcony osobie św. Ojca Pio. W tym roku przypada 135 rocznica urodzin świętego i 20 rocznica jego kanonizacji przez papieża Jana Pawła II. Cena egzemplarza 10 zł.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Proboszcz