Ogłoszenia duszpasterskie na 13.12.2020 r. – 3 niedziela Adwentu

Człowiekowi dzisiejszemu brakuje radości. Sztuka jej w bogactwie, rozrywce, używaniu życia, ale to co znajduje, okazuje się tylko pozorną radością. Prawdziwą radość maże dać tylko Bóg. Tutaj w czasie Eucharystii spotykamy się z Nim i On przychodzi do nas, obdarza nas swoją radością. 

1.  W liturgii Kościoła 3 niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem. W prostowaniu ścieżek naszego życia ma nam pomóc przeżywany dzisiaj Adwentowy Dzień Skupienia, który prowadzi ks. prof. dr hab. Grzegorz Wejman. Nauki rekolekcyjne głoszone są podczas wszystkich Mszy św. Od godz. 1700 będzie możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Spowiedzi św. podczas Mszy św. i adoracji. Zapraszamy do udziału w parafialnym dniu skupienia.

2. Msze św. w naszym kościele w niedziele sprawowane są o godz. 800, 930, 1100, 1230 (Msza św. dla dzieci) i 1900. Przez okres Adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie we wtorek i czwartek o godz. 630. Na Roraty w sposób szczególny zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. W inne dni Adwentu Msza św. sprawowana jest o godz. 1800. Możliwość spowiedzi św. w niedzielę podczas Mszy św., a w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszy św.;
  • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 – 1800;
  • Różanie Siedmiu Boleśni Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

4.  Spotkania formacyjne w domu parafialnym:

  • II rok przygotowania do bierzmowania w poniedziałek 14 grudnia, o godz. 1900;
  • Zbiórka ministrantów w sobotę 19 grudnia o godz. 1100.

5.  Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się za tydzień na Mszy św. o godz. 1230.

6. Parafialny Zespół Caritas kontynuuje akcję Wigilijne Dzieło Pomocy. Po Mszach św. w zakrystii można wesprzeć dzieło Caritas poprzez zakupienie świec wigilijnych i kartek świątecznych. Także po Mszach św. w zakrystii można nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny.

7.  Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istniej możliwość zamówienia Mszy św. sprawowanych w okresie świątecznym.

8. Zbliża się koniec roku kalendarzowego, a zarazem okazja aby jeszcze w 2020 r. pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego. (nr konta parafialnego: 82 1140 2004 0000 3002 7751 6275). Można też przekazać dotację na „Fundację Wspierania Inicjatywy Ad melius” działająca przy parafii (nr konta fundacji: 86 1140 2004 0000 3502 7907 2420). Złożenie darowizny na parafię nie wyklucza przekazania darowizny dla fundacji. Zachęcamy do skorzystania z możliwości jaką daje nam państwo, aby wspierać swoją wspólnotę parafialną. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

9. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz