Ogłoszenia duszpasterskie na 13.12.2015 r. – III niedziela Adwentu

 1. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Robert Kaszak. Nauki będą głoszone podczas wszystkich Mszy świętych niedzielnych, a od poniedziałku do środę o godz. 1800. Polecamy modlitwie ten szczególny czas w naszym życiu religijnym, który jest zarazem dla nas czasem przygotowania do konsekracji kościoła – 3 stycznia 2015 r. Możliwość spowiedzi w niedzielę podczas Mszy św, a od poniedziałku do środy od godz. 1700.

 1. Dzieci i młodzież wraz z rodzicami zapraszamy na Roraty we wtorek i czwartek o godz. 630. Po wspólnej modlitwie rodzice dzieci pierwszokomunijnych zapraszają wszystkich na wspólne śniadanie do domu parafialnego. W czwartek ze względu na to, że są roraty o 630 nie będzie Mszy św. o godz. 1800. Są to już ostatnie Roraty w naszym kościele.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej.

 1. Spotkania opłatkowe w domu parafialnym:
 • Rady Parafialne w czwartek, 17 grudnia o godz. 1900;
 • Grupy parafialne: Caritas i Matki w Modlitwie w piątek 18 grudnia o godz. 1900;
 • Koło plastyczne i schola muzyczna w sobotę 19 grudnia o godz. 1100;
 • Grupy parafialne: Żywy Różaniec i Radio Maryja w sobotę 19 grudnia o godz. 1900;
 • ministranci, kandydaci na ministrantów w niedzielę 20 grudnia o godz. 1500;

 1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek 18 grudnia od godz. 900.

 1. Parafialny Zespół Caritas kontynuuje akcję Wigilijne Dzieło Pomocy. Dzisiejszej niedzieli oraz od poniedziałku do piątku w kościele podczas Mszy świętych wystawiony będzie przez Caritas kosz na dary, z których zostaną zrobione paczki świąteczne dla ubogich z naszej parafii. Prosimy
  o otwartość serca i dziękujemy za każdą pomoc.

 1. Dzisiaj po Mszach św. dzieci z parafialnego koło plastycznego wystawiają kiermasz ze świątecznymi dekoracjami. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby koła plastycznego.

 1. Opłatki można nabyć w kościele we wszystkie niedziele Adwentu i w tygodniu po Mszach św.

 1. W okresie od rekolekcji adwentowych, aż do końca kolędy biuro parafialne będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.

 1. W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia jedną z propozycji pielgrzymowania jest organizowana w dniach od 20 do 27 października 2016 r. jubileuszowa pielgrzymka do Ziemi Świętej. Koszt pielgrzymki to 550 USD i 1900 PLN. Program pielgrzymki wraz z pozostałymi informacjami zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej. Zapisy w zakrystii po Mszy św. Prośba do osób, które są już zdecydowane, aby nie odkładać zapisów, ze względu na rezerwację miejsc.

 

 1. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycję parafialne. Przypomnę, że istnieje możliwość przekazane darowizny na cele kultu religijnego, którą można odliczać od swojego dochodu. Dla osób fizycznych wysokość odliczania wynosi do 6%,
  a dla osób prawnych do 10% rocznego dochodu wykazywanego w zeznaniu podatkowym. Z rokiem 2016 istnieje też możliwość przekazania 1% na Fundację Wspierania Inicjatywy „Ad melius”, działającą przy parafii, która otrzymała status organizacji pożytku publicznego. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

 1. Msze święte w Święta Bożego Narodzenia odprawiane będą według porządku: w Wigilię – 24 grudnia o godz. 2200 i 2400; w pierwszy i drugi dzień świat tak jak w niedzielę.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyk „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno” w którym zamieszczone zostało kalendarium na okres bezpośredniego przygotowania do świąt i na okres Bożego Narodzenia.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz