Ogłoszenia duszpasterskie na 13.11.2022 r. – 33 niedziela zwykła

Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie – zapewnia nas Jezus w Ewangelii. Prześladowania, o których dziś słyszymy, nie powinny nas przerażać, podobnie jak perspektywa końca i związanego z nim sądu. Chcemy stawać przed Bogiem w „Duchu i prawdzie”, z nadzieją na to, że czcząc Jego imię, możemy oczekiwać ocalenia i chwalebnej przyszłości.

1. „Modlitwa za żywych i zmarłych” jest jednym z siedmiu uczynków miłosierdzia, co do duszy. Dlatego słuszna jest modlitwa za ludzi, którzy już zmarli. Modlitwa za zmarłych tzw. „wypominki” w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. Karty wypominkowe wyłożone są na ławkach przy wyjściu z kościoła. Zachęcam do modlitwy.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.
  • • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • •adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne:

  • Pierwszy rok przygotowania do bierzmowania w poniedziałek, 14 listopada o godz. 1900 w domu parafialnym;
  • Drugi rok przygotowania do bierzmowania w sobotę, 19 listopada o godz. 1900 w kościele.

4. Zapraszamy serdecznie na Koncert Niepodległościowy chóru parafialnego Cantores Osoviensis Mater Dolorosa, który odbędzie się w kościele dzisiaj po Mszy św. o godz. 1900.

5. W niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Na Mszy św. o godz. 1100 młodzież z naszej parafii, planująca w tym roku szkolnym przyjąć sakrament bierzmowania, złoży publicznie wyznanie wiary.

6. W sobotę 19 listopada o godz. 1000 zapraszamy do pomocy w jesiennych porządkach wokół kościoła. Proszę zabrać ze sobą narzędzia potrzebne do grabienia liści. Jednocześnie dziękuję za wszelką dotychczasową pomoc i pracę na rzecz kościoła i wspólnoty parafialnej.

7. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycję parafialną – remont zabytkowego muru przykościelnego. Dziękuję za złożone ofiary

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i  biuletyn parafialny „Okno”..

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz