Ogłoszenia duszpasterskie na 13.11.2016 r. – 33 niedziela zwykła

Trzęsienia ziemi, głód, zaraza, prześladowania – choć boimy się takich zjawisk, to jednak Jezus mówi, żeby się nie trwożyć. Zapewnia nas, że w tych ciężkich chwilach nie będziemy sami. To właśnie trudne sytuacje, których doświadczamy na co dzień, są dla nas okazją do dawania świadectwa. Pewno nie jeden z nas przeżył swoje trzęsienie ziemi, kiedy coś się w życiu zawaliło, nie raz się spotykaliśmy z wyśmiewaniem wyznawanej wiary i naszych wartości. Jezus zapewnia nas, że właśnie przez wytrwałość ocalimy nasze życie. Życie z Bogiem w Jego królestwie, o którego przyjście modlimy się podczas Mszy św.

 1. W niedzielę 20 listopada obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na Msze św. o godz. 1100 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klasy III gimnazjum, która złoży uroczyste wyznanie wiary. Spotkanie organizacyjne w sobotę 19 listopada po Mszy św.
  w kościele.
 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Modlitwa za zmarłych tzw. „wypominki” odprawiane są w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. Dziękuję za składane przy okazji ofiary.
 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św.;
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800.
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.
 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • III rok przygotowania do bierzmowania, poniedziałek 14 listopada o godz. 1830;
 • parafialna rada ekonomiczna, czwartek 17 listopada o godz. 1900;
 • Matki w Modlitwie, piątek 18 listopada po Mszy św.;
 • zbiórka kandydatów na ministrantów, sobota 19 listopada o godz. 1030;
 • koło plastyczne, sobota 19 listopada o godz. 1100;
 • dzieci, które są chętne do grania w jasełkach parafialnych, sobota 19 listopada po kole plastycznym (około 1300);
 1. Poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 20 listopada na Mszy św. o godz. 1230.
 1. Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca ofiary składane podczas Mszy św. przeznaczone są na inwestycje parafialne. Przed wejściem do kościoła zbierane są również datki do puszki na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Iraku. Dziękuję za udzieloną pomoc.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się” i biuletyn parafialny „Okno”.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz

dzień solidarności