Ogłoszenia duszpasterskie na 13.09.2020 r. – 24 niedziela zwykła

Przychodzimy do Boga,  by wychwalać Go,  dziękować Mu i prosić o przebaczenie. Bóg hojnie obdarza nas przebaczeniem, gdyż posłał swe go Syna, by zmazał dług naszych win. Otrzymując darowanie sami musimy przebaczać naszym bliźnim i do tego wzywa nas chrześcijańskie powołanie i nasza obecność na tej najświętszej ofierze. Pomyślmy, czy umiemy przebaczać, czy przyszliśmy tutaj wolni od nienawiści i pojednani z bliźnimi? 

1. Dzisiaj na Mszach św. o godz. 1100 i 1230 odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Ponadto Msze św. są sprawowane o godz.: 800, 930 i 1900 na które zapraszamy parafian. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy w tzw. „białym tygodniu” na Msze św. o godz. 1800.

2. Zapraszamy na Msze św. odpustową we wtorek 15 września o godz. 1800. Mszy św.  odpustowej przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi Przełożony Generalny Księży Towarzystwa Chrystusowego ks.  Krzysztof Olejnik. Przed Mszą św., o godz. 1730, odmówiony zostanie Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny.

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nowennę do Matki Bożej Bolesnej przygotowująca nas do uroczystości odpustowej w poniedziałek po Msze św. o godz. 1800;
  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adoracji Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

4. Spotkania formacyjne: 

  • Chór Parafialny w poniedziałek 14 września o godz. 1900;
  • Matki w Modlitwie w piątek 18 września po Mszy św. w domu parafialnym.

5. Istnieje możliwość zapisania dziecka na katechezy przygotowujące do przyjęcia I Komunii Świętej w tym roku szkolnym. Rodzice, którzy tego jeszcze nie dokonali, a chcieliby aby ich dziecko przystąpiło do sakramentu Komunii Świętej mogą zgłosić ten fakt w zakrystii po Mszy św.

6. Młodzież, która chciałby w tym roku rozpocząć trzyletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, może jeszcze zapisać się w zakrystii po Mszy św.

7. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się na kandydatów po Mszy św. w zakrystii kościoła.

8. Dzisiaj po Mszach św. przed wejściem do kościoła będzie można złożyć datki do puszki na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. „świętopietrze”. Tradycyjnie datki na powyższy cel zbierane są w Uroczystość św. Piotra i Pawła, jednakże na panującą wówczas pandemię zostały przesunięte na dzisiaj. Dzisiaj taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne – remont dachu parafialnego. Za pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.

9. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istniej możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich.

10. Polecamy prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego” i „L’Osservatore Romano”.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz