Ogłoszenia duszpasterskie na 13.08.2023 r. – 19 niedziela zwykła

Panie, ratuj mnie! – woła Piotr, ogarnięty lękiem na widok silnego wiatru. Wobec rozmaitych zagrożeń w naszym życiu także my chcemy widzieć w Jezusie jedyną nadzieję na nasze ocalenie. Pan jest blisko i wyciąga do nas swoją pomocną dłoń we wszystkich sytuacjach naszego życia. Niech udział w Eucharystii umacnia w nas to przekonanie.

1. Msze św. w sierpniu sprawowane są według wakacyjnego porządku. W niedzielę Msza św. sprawowana jest o godz. 800, 930, 1100 i 1900. W tygodniu godziny sprawowana Mszy św. i nabożeństw pozostają bez zmian. 

2.  We wtorek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia sprawowane będą o godz. 800, 930, i 1100. W polskiej tradycji uroczystość ta nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej oraz błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi. Tego dnia przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 r. 

3. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

4. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne – renowacja zabytkowego muru przykościelnego. Dziękuję za udzieloną pomoc.

5. Przychylając się do Apelu Przewodniczącego KEP Ks. Arcybp. Stanisława Gądeckiego o pomoc dla Słowenii w ramach Dnia Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią, wyznaczonego na wtorek, 15 sierpnia br., Ks. Arcybp Metropolita Andrzej Dzięga prosi w tym dniu wszystkich wiernych o modlitewną solidarność. Jednocześnie przeprowadzone zostanie po Mszach św. zbiórka pieniężną na pomoc walce ze skutkami powodzi. 

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz