Ogłoszenia duszpasterskie na 13.05.2018 r. – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus został wzięty do nieba, ale to nie oznacza, że nas opuścił. Jezus powiedział: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!”. On zapowiedział, że będzie z nami każdego dnia, że będzie potwierdzał głoszoną naukę znakami. Nie wystarczy przypominać sobie o Bogu w niedzielę. Naszą nadzieją jest Chrystus. Podzielmy się z innymi Dobrą Nowiną przez świadectwo codziennego życia.

 

1. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
  • ï nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 1830. W piątek „litania loretańska” śpiewana jest przy figurze maryjnej na placu przykościelnym. W sobotę ze względu na to, że odprawiane jest już nabożeństwo maryjne nie będzie nabożeństwa majowego.

2. Spotkania formacyjne:

  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej według harmonogramu dostępnego na parafialnej stronie internetowej;
  • II rok przygotowania do bierzmowania w poniedziałek 14 maja o godz. 1830;
  • Matki w Modlitwie w piątek, 18 maja po Mszy św.;
  • Zbiórka ministrantów w sobotę 19 maja o godz. 1030;
  • Koło plastyczne w sobotę 19 maja o godz. 1100.

3. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Prośmy Boga o wszelkie łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

4. Osoby wyjeżdżające we wrześniu na parafialna pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych we Francji proszę o wpłatę do końca maja, drugiej transzy – 1500 zł. Istnieje jeszcze możliwość zapisania się na pielgrzymkę.

5. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona jest na zakup organów kościelnych do naszego kościoła. Istniej możliwość wsparcia inwestycji przez ufundowania konkretnego głosu organowego. Wartość głosu to 4000 zł. Za wszelką pomoc i wsparcie dziękuję.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz