Ogłoszenia duszpasterskie na 13.03.2016 r. – 5 niedziela Wielkiego Postu

„Idź, a od tej chwili już nie grzesz” – Jezus mówi w dzisiejszej Ewangelii do jawnogrzesznicy, którą wszyscy naokoło zdążyli osądzić i potępić. Te bardzo wymowne słowa są skierowane także do każdego z nas: od tej chwili już nie grzesz. Wchodzimy w szczególny okres Wielkiego Postu. Rozpoczynamy czas rozpamiętywania męki Pana Jezusa. To jest właściwy moment, żeby podjąć decyzję o nawróceniu, żeby usłyszeć Jezusa, który nie potępia, żeby zobaczyć Jezusa, który przez swoje cierpienie mówi o swojej miłości i przebaczeniu.

 1. Dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które prowadzi lic. mgr Adam Kurasz. Nauki będą głoszone podczas wszystkich Mszy świętych niedzielnych, a od poniedziałku do środy o godz. 1900. Możliwość spowiedzi w niedzielę podczas Mszy św. A od poniedziałku do środy od godz. 1830. Polecamy modlitwie ten szczególny czas w naszym życiu religijnym. W czasie rekolekcji, w środę 16 marca, biuro parafialne będzie nieczynne.
 1. W sobotę 19 marca obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Zapraszamy na Msze św. o godz. 1800.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele:
 • Nabożeństwo do świętego Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św. wieczorną;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św. wieczornej;
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 1830.
 1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego osiedla zostanie odprawione w piątek 18 marca o godz. 1830. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 1730. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • III rok przygotowania do sakramentu bierzmowania w poniedziałek 14 marca, o godz. 1830.
 • Osoby, które jeszcze nie składały publicznego wyznania wiary, a w tym roku planują przystąpić do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na Msze św. w niedzielę 20 marca o godz. 1100;
 • zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę 19 marca o godz. 1030;
 • koło plastyczne w sobotę 19 marca o godz. 1100.
 1. Parafialny Caritas kontynuuje akcję pomocy najuboższym. Nabywając świece, baranki, palmy oraz karty świąteczne, wspieramy najbardziej potrzebujących. Wystawiony jest też w kościele kosz na produkty spożywcze, chemię domową z których zostaną zrobione paczki dla najuboższych z naszej parafii. Także dzieci z parafialnego koła plastycznego prowadzą kiermasz dekoracji świątecznych Dziękuję za wszelkie wsparcie.
 1. W przyszłą niedziele – Niedzielę Palmową – po Mszach świętych będzie można nabyć ciasto pieczone przez panie z Parafialnego Koła Żywego Różańca. Dochód ze sprzedaży ciasta przeznaczony zostanie na wielkopostną jałmużnę. Zachęcamy do włączenia się w wielkopostną akcję charytatywną.
 1. Dzisiejszej niedzieli taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Także przed wejściem do kościoła zbierane są datki do puszki na organizację Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Za wszelka pomoc serdecznie dziękuję.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno” w którym mi. in. znajdziemy harmonogram obchodów Wielkiego Tygodnia i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Sylwestra Ibera. Niech spoczywa w pokoju.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz