Ogłoszenia duszpasterskie na 13.01.2019 r. – Niedziela Chrztu Pańskiego

Obchodzimy dziś święto Chrztu Pańskiego, które jest okazją do wspomnienia naszego własnego chrztu. Otrzymaliśmy wtedy Ducha Świętego i staliśmy się umiłowanymi dziećmi Bożymi. Bóg jako Ojciec, który bardzo kocha swoje dzieci, pragnie dla nas najważniejszego: zbawienia. Należymy do Niego, a nasza codzienność pełna jest znaków Jego obecności. Podczas tej Eucharystii dziękujmy za chrzest i Bożą miłość w życiu każdego z nas.

 

1. Trwa w naszej parafii wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczynać się będzie o godz. 1600, a w sobotę o godz. 1200. Dzień prędzej kolędę zapowiadać będą ministranci. Zadbajmy o chrześcijański wymiar kolędy. Wspólna modlitwa niech będzie prośbą do Boga o błogosławieństwo dla rodziny. Porządek kolędy w tygodniu od 14 do 19 stycznia 2019 r.:

 • 14 stycznia (poniedziałek), ulice: Junacka, Przesmyk, Dziewanny, Pod Urwiskiem, Osowska, Nektarowa, Spadziowa
 • 15 stycznia (wtorek): ul. Miodowa – Osiedle Gubałówka
 • 16 stycznia (środa):  ul. Miodowa – Osiedle Miodowe I i II
 • 17 stycznia (czwartek): ulice: Bajkowa, Wymarzona, Guliwera, Sezamkowa, Niemena, Lisiej Góry, Piotrowskiego, Koziego Wierchu, Wielokwiatowa, Muzyczna
 • 18 stycznia (piątek), ulice: Kaczeńców, Wiankowa
 • 19 stycznia (sobota): Kluka

Terminarz kolędy dostępny jest na parafialnej stronie internetowej i w gablocie parafialnej przed kościołem.

 1. Podczas trwania kolędy duszpasterskiej Msze św. w dzień powszedni w naszym kościele sprawowane będą o godz. 900. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątkowy wieczór i inne nabożeństwa liturgiczne na ten czas są zawieszone. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie. Biuro parafialne do zakończenia kolędy będzie zamknięte. Wszystkie ważne sprawy proszę zgłaszać bezpośrednio do księdza.
 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • Matki w Modlitwie w piątek 18 stycznia o godz. 1900;
 • próba chóru parafialnego w piątek 18 stycznia o godz. 2000;
 • zbiórka ministrantów w sobotę 19 stycznia, o godz. 1000;
 • Koło plastyczne w sobotę 19 stycznia o godz. 11;
 1. Zapraszamy na Jasełka wystawiane przez dzieci z naszej parafii dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230.
 1. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycję parafialne – zakup organów kościelnych. Także ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej przeznaczone są po części na powyższy cel. Cały czas można pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego oraz przekazując jeden procent na fundację „Ąd melius” działającą przy parafii. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na obrazku kolędowym. Także  na stoliku z gazetami wyłożony jest formularz PIT-OP – oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego – z wpisanym numerem KRS fundacji działającej przy parafii. Wystarczy tylko wpisać w domu swoje dane (PESEL, imię i nazwisko,  urząd skarbowy – Pierwszy Urząd Skarbowy jest raczej właściwym dla mieszkańców Osowa ) i przynieść kolejnej niedzieli do kościoła i zostawić na stoliku z gazetami lub w zakrystii. Reszta formalności jest po stronie parafii. Powyższe oświadczenie o przekazaniu 1%. podatku organizacji pożytku publicznego jest przeznaczone dla emerytów i rencistów, którzy nie rozliczają się samodzielnie. Zachęcamy serdecznie do skorzystania także z tej formy pomocy. Wzór wypełnionego oświadczenia dla emerytów i rencistów dostępny jest na stronie internetowej, w gablocie z ogłoszeniami i w obecnym numerze biuletynu parafialnego „Okno”. Za wszelkie wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękuję.
 1. Zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskiej.
 1. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. 
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz