Ogłoszenia duszpasterskie na 12.6.2022 r. – Uroczystość Trójcy Świętej

Istnienie trzech Osób w jedynym Bogu było nie do przyjęcia dla Żydów strzegących prawdy o jedyności Boga. „Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy” – zapewnia Zbawiciel. Oto delikatność Boga, który nie forsuje ludzkiej świadomości, ale ją stopniowo kształtuje. Prośmy Go, aby dziś pozwolił nam uczynić kolejny krok na drodze rozumienia prawdy objawionej.

1. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe w dzień powszedni po Mszy św., a w niedzielę o godz. 1830. W piątek,] zachęcamy do śpiewu „Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa” przy krzyżu misyjnym na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest  nabożeństwo stałe nie ma nabożeństwa okresowego.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne:

  • Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w poniedziałek 13 czerwca po Mszy św. w kościele.
  • Koło plastyczne dla dzieci w sobotę 18 czerwca o godz. 1100 w domu parafialnym.

4. 16 czerwca obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 800, 930 i 1100. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy świętej  o godz. 1100. Ze względu na to, że nie będzie Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe odśpiewane będzie podczas procesji. Tego dnia procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami: Miodową, Kwiatów Polskich, Wiśniowa, Mokra, Niebiańska, Chmurna. Proszę członków poszczególnych grup parafialnych oraz parafian zamieszkujące wymienione ulice oraz wszystkich dobrej woli o podjęcie inicjatywy zbudowania ołtarzy w miejscach:

I – skrzyżowanie ulic Wiśniowa i Urocza – Żywy Różaniec i Caritas;

II – ulica Mokra na wysokości ul. Junackiej – Koło Przyjaciół Radia Maryja, rady parafialne i chór parafialny;

III – skrzyżowanie ulic Mokra i Kluka – Matki w Modlitwie;

IV – ulica Obłoków na wysokości garażów – rodziny dzieci pierwszokomunijnych, ministrantów oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i młodzieży która w tym roku przyjęła sakrament dojrzałości.

5. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne – renowacja zabytkowego muru przykościelnego. Dziękuję za wsparcie.

6. Ostatniej niedzieli zakończyliśmy zbieranie pieniędzy na budowę studni w garderii w Ankiliabao w misji Befasy na Madagaskarze. Łącznie na powyższy projekt zebrane zostało 6 tyś zł. Pieniądze zostały przesłane do Prokury Misyjnej Misjonarzy Oblatów, którzy na codzień prowadzą duszpasterstwo na Madagaskarze. Dziękuję za wszelką udzieloną pomoc.

7. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, „L’Osservatore Romano” i biuletyn parafialny „Okno”. 

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Amelię Toczkowską. Niech spoczywa w pokoju.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz