Ogłoszenia duszpasterskie na 12.12.2021 r. – 3 niedziela Adwentu

Trzecia niedziela Adwentu kieruje naszą uwagę na temat radości. Jednocześnie, jak tłum przychodzący do Jana Chrzciciela, jesteśmy świadomi konieczności nawrócenia i pytamy: „Cóż mamy czynić?”. Z wiarą oczekując świąt Narodzenia Pańskiego, chcemy umocnić nasze kroki na drodze zbawienia, odrzucając grzech i wybierając drogi sprawiedliwości.

1. Przez okres Adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie we wtorek i czwartek o godz. 630.  Po Mszy św. zapraszamy dzieci do domu parafialnego na śniadanie. W inne dni Adwentu Msza św. sprawowana jest o godz. 1800.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • • adorację Najświętszego Sakramentu w milczeniu, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
  • możliwość spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

3. Spotkania formacyjne:

  • Drugi (ostatni) rok przygotowania do bierzmowania w poniedziałek 13 grudnia o godz. 1900 w domu parafialnym;
  • Matki w Modlitwie w piątek 17 grudnia po Mszy św. w kościele; 
  • Koło plastyczne w sobotę 18 grudnia o godz. 1100 w domu parafialnym.

4. Z Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP zakończyliśmy peregrynacje poświęconej ikony św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w rodzinach naszej parafii. Dziękuję tym, którzy otworzyli drzwi swoich domów dla Opiekuna Świętej Rodziny. Niech św. Józef, szczególnie w tym trudnym czasie, będzie nadal naszym orędownikiem u Boga Ojca.

5. Opłatki na na stół wigilijny można nabyć w zakrystii kościoła przed lub po Mszy św. Przez cały okres Adwentu.

6. Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230.

7. Parafialny Zespół Caritas rozpocznie akcję Wigilijne Dzieło Pomocy. Po Mszach św. będzie można nabyć świece wigilijne i kartki świąteczne. Także wystawiony zostanie kosz na produkty spożywcze i chemię domową z których zrobione zostaną paczki dla osób ubogich z naszej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do wsparcia dzieła Caritas.

8. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne – remont dachu domu parafialnego. Dziękuję za każdą okazaną pomoc.

9. Z końcem roku możemy pomóc parafii finansowo przez przekazanie darowizny na cele kultu religijnego. (nr konta parafialnego: 82 1140 2004 0000 3002 7751 6275). Można też przekazać darowiznę na „Fundację Wspierania Inicjatywy Ad melius” działająca przy parafii (nr konta fundacji: 86 1140 2004 0000 3502 7907 2420). Złożenie darowizny na parafię nie wyklucza przekazania darowizny dla fundacji. Zachęcamy do skorzystania z możliwości jaką jeszcze daje nam państwo, aby wspierać swoją wspólnotę parafialną. W tym roku także, chcemy jako wspólnota parafialna swoją opieką objąć Garderię w Ankiliabao w misji Befasy na Madagaskarze. To Państwo decydują czy w całości darowizna zostanie wykorzystane na cele parafialne (np.: ogrzewanie kościoła), czy 10% z każdej darowizny przeznaczymy na rzecz dzieci z Garderii w Ankiliabao. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na parafialnej stronie internetowej. Za pomoc i wsparcie finansowe Bóg zapłać.

10. W tym roku duszpasterskim, mając na uwadze ograniczenia sanitarne, odwiedziny duszpasterskie odbędą się tylko w tych rodzinach, które tego sobie życzą. Dlatego na ostatnich ławkach wyłożony jest formularz zaproszenia księdza na kolędę w styczniu 2022 r. Osoby które chciałby, aby w nowym roku ksiądz odwiedził ich dom z modlitwą i błogosławieństwem Bożym dla rodziny, proszę o wypełnienie „zaproszenia” i złożenie go następnej niedzieli podczas zbierania tacy. Ze względów organizacyjnych proszę, aby chęć przyjęcia księdza z kolędą w swoim domu, zadeklarować do Świąt Bożego Narodzenia. Mając na uwadze, stan sytuacja epidemiologicznej, formuła kolędy może ulec zmianie.

11. Polecamy prasę katolicką: „Gościa Niedzielnego”, „L’Osservatore Romano” i „Okno – Osowskiego Katolika Nowina”.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz