Ogłoszenia duszpasterskie na 12.11.17 r. – 32 niedziela zwykła

Nie wiemy, kiedy Bóg nas do siebie wezwie. W tym czasie oczekiwania warto dbać o oliwę w swej lampie, jak w przypadku pięciu panien roztropnych, o których usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Bierność w życiu duchowym lub zagłuszanie wewnętrznego pragnienia Boga może doprowadzić do tego, że kiedyś usłyszymy słowa Jezusa do nas skierowane: „Zaprawdę, powiadam wam, nie znam was”. Niech nasze uczestnictwo we Mszy św. będzie pełne wewnętrznego skupienia, rozmodlenia i ukierunkowane na obecnego wśród nas Boga.

 1. Nabożeństwa w naszym kościele:
 • Modlitwa za zmarłych tzw. „wypominki” w dni powszednie po Mszy św. wieczornej,
  a w niedzielę o godz. 1830
 • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą do św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
 • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.;
 • Możliwość spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św. w dzień powszedni.

 

 1. Spotkania formacyjne w domu parafialnym:
 • II rok przygotowania do bierzmowania, poniedziałek 13 listopada o godz. 1830;
 • Matki w Modlitwie, piątek 17 listopada o godz. 1900 ;
 • chór parafialny, piątek 17 listopada o godz. 2000;
 • koło plastyczne, sobota 18 listopada o godz. 1100 ;
 • poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
  w niedzielę 19 listopada na Mszy św. o godz. 1230.

 

 1. Dzisiaj pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie” obchodzimy 9 dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Po Mszach św. na placu przed wejściem do kościoła będzie można w sposób materialny wyrazić swoją solidarność z chrześcijanami na Wschodzie. Dziękuję za każde datki składane na ten cel.

 

 1. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Istniej możliwość przekazanie również na cele kultu religijnego darowizny na konto parafii, którą później można odliczyć w wysokości nie wyższej niż 6% dochodu podatnika. Więcej informacji na ten temat znajduje się na parafialnej stronie internetowej (zakładka «Kontakt»). Dziękuję za każde wsparcie finansowe.

 

 1. Jesienią tego roku rozpoczęła się druga edycja akcji zatytułowanej „Podaruj mi trochę światła” mającej na celu pomoc okulistyczną dzieciom i dorosłym dotkniętym wadami wzroku. Oprócz ubóstwa materialnego, przeszkodą w podejmowaniu nauki przez dzieci w Kenii bywają także nigdy nie leczone wady wzroku. Dlatego przez najbliższe niedziel można przekazać okulary, których nie używamy. Okulary można pozostawić w koszyku na stoliku z gazetami. Zostaną one następnie przekazane ojcom franciszkanom, którzy wyślą je do swoich misji w Kenii. Dziękuję za dotychczasowe wsparci akcji i zachęcam do dalszej pomocy.

 

 1. Polecamy prasę katolicką. Do dyspozycji mamy tygodnik „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”, „Miłujcie się” i biuletyn parafialny „Okno”.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

Proboszcz