Ogłoszenia duszpasterskie na 12.09.2021 r. – 24 niedziela zwykła

Jezus powiedział, że jeśli ktoś chce pójść za Nim, powinien zaprzeć się samego siebie, wziąć swój krzyż i naśladować Go. „Za kogo mnie uważacie?” – zapytał najpierw. Gromadząc się na Eucharystii, wyznajemy, że Jezus jest Panem naszego życia. Czy jednak zawsze pamiętamy o naśladowaniu Go w niesieniu krzyża w codzienności?

1. Trwamy w Nowennie do Matki Bożej Bolesnej przygotowującej nas do uroczystości odpustowych. Nowenna odmawiana jest w dzień powszedni po Msze św., a w niedzielę o godz. 1845.

2. Zapraszamy na Msze św. odpustową w środę 15 września o godz. 1800. Mszy św. odpustowej przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. kan. prof. dr hab. Grzegorz Wejman, wykładowca WT US. Przed Mszą św., o godz. 1730, odmówiony zostanie Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny.

3. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego.Zapraszamy na Msze św. o godz. 900.

4. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • adorację Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

5. Wznowiona została w parafii peregrynacji poświęconej ikony św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Przekazanie ikony św. Józefa rodzinie odbywa się w niedzielę na Mszy św. o godz. 1100. Jeśli są rodziny chętne przyjąć do swojego domu po raz pierwszy lub kolejny ikonę św. Józefa to zapraszam po Mszy św. do zakrystii, aby zapisać się na listę. 

6. Spotkania formacyjne:

  • Matki w Modlitwie w piątek 17 września po Mszy św. w kościele.

7. W środę, 15 września, ze względu na uroczystość odpustową biuro parafialne będzie zamknięte.

8. Istnieje możliwość zapisania dziecka na katechezy przygotowujące do przyjęcia I Komunii Świętej w  bieżącym roku szkolnym. Rodzice, którzy chcieliby, aby ich dziecko przystąpiło do sakramentu Komunii Świętej mogą zgłosić ten fakt w zakrystii po Mszy św. Prawidłowo dziecko powinno mieć ukończone 6 lat i przystąpić do sakramentu w parafii zamieszkania rodziców.

9. Młodzież, która chciałby w tym roku rozpocząć dwuletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, może zapisać się w zakrystii po Mszy św. Dobrą praktyką jest rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania w parafii wraz z rozpoczęciem nauki w 7 klasie szkoły podstawowej. Warunkiem możliwości rozpoczęcia przygotowania do sakramentu dojrzałości jest uczęszczanie na lekcję religii w szkole.

10. Chłopcy, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zapisać się na kandydatów po Mszy św. w zakrystii kościoła.

11. Dzisiejsza taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialne – remont dachu parafialnego. Także po Mszach św. przed wejściem do kościoła będzie można złożyć datki do puszki na Wydział Teologiczny US. Za pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do dyspozycji mamy periodyki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „L’Osservatore Romano”. Jest także „Gość Extra” poświęcony nowym błogosławionym: Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i Matce Róży Czackiej. Cena numeru specjalnego 10 zł.

13. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Aleksandrę Gądek. Niech spoczywa w pokoju.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz