Ogłoszenia duszpasterskie na 12.05.2024 r. – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

W liturgii słowa słyszymy wezwanie Jezusa: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!”. Ewangelizacja to testament Chrystusa, dany nam przed wstąpieniem do nieba. Niech nakaz misyjny, który znamy tak dobrze, że często już o nim nie myślimy, na nowo zabrzmi dziś w naszych sercach. Zbawiciel chce nas wyposażać w charyzmaty, które uwiarygodnią nasze głoszenie. Otwórzmy się na Jego łaskę, abyśmy się stali Jego świadkami.

1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św., w niedzielę o godz. 1830. W sposób szczególny, zachęcamy do śpiewu litanii loretańskiej w piątek przy figurze Matki Bożej na placu przykościelnym. W sobotę, ze względu na to, że po Mszy św. jest już nabożeństwo maryjne nie ma nabożeństwa majowego. 

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nabożeństwo do św. Ojca Pio w poniedziałek przed Mszą św.;
  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św.;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od godz. 1700 do 1800
  • Różaniec siedmiu boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Spotkania formacyjne:

  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. według harmonogramu umieszczonego na parafialnej stronie internetowej;
  • Koło plastyczne dla dzieci w sobotę, 18 maja o godz. 1100 w domu parafialnym.

4. W przeżywanym jubileuszu 900-lecia Misji Pomorskiej św. Ottona z Bambergu, w dniach 20-21 września br organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Bambergu, rodzinnego miasta św. Ottona. Szacowany koszt pielgrzymki to 1000 zł. W cenę wliczony jest: transport, nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie, przewodnik i opłaty za wstępy do zwiedzanych miejsc. Wstępne zapisy w zakrystii kościoła po Mszach św. Wstępna ilość miejsc – 18.

5. Za dwa tygodnie, w niedzielę 26 maja br., odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Msza św. pierwszokomunijna będzie o godz. 1000, 1130 i 1300. Ponadto Msze św. będą sprawowane o godz.: 800, 900 i 1900 na które zapraszamy parafian.

6. 30 maja obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia procesja Eucharystyczna przejdzie ulicami: Miodową, Kwiatów Polskich, Wiśniowa, Mokra, Niebiańska, Chmurna. Proszę członków poszczególnych grup parafialnych oraz parafian zamieszkujące wymienione ulice oraz wszystkich dobrej woli o podjęcie inicjatywy zbudowania ołtarzy w miejscach: I – skrzyżowanie ulic Wiśniowa i Urocza – Żywy Różaniec, Caritas; II – ulica Mokra na wysokości ul. Junackiej – Koło Przyjaciół Radia Maryja, Rady parafialne i chór parafialny; III – skrzyżowanie ulic Mokra i Kluka – Matki w Modlitwie; IV – ulica Obłoków na wysokości garażów – rodziny dzieci pierwszokomunijnych, ministrantów oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i młodzieży która w tym roku przyjęła sakrament dojrzałości.

7. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. przeznaczona jest na inwestycje parafialną – dalsza renowacja i odbudowa zabytkowego muru przykościelnego. Dziękuję za wsparcie finansowe. 

8. Polecamy prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „L’Osservatore Romano”. Z przyczyn losowych biuletyn parafialny „OKNO” od dzisiaj nie będzie wydawany. Wznowienie nastąpi z początkiem października. Bieżące wiadomość znajdziemy na parafialnej stronie internetowej i na profilu parafii na Twitterze (@BolesnaSzczecin).

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marka Bułhaka. Niech spoczywa w pokoju.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Proboszcz