Ogłoszenia duszpasterskie na 12.04.2020 r. – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Msze święte w dwa dni świąteczne, tj. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w poniedziałek w Oktawie Wielkanocy odprawiane będą według porządku świątecznego, o godz. 800, 900, 1000, 1100, 1200, 1300 oraz 1800 i 1900.. W niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 800.  Rekomenduje się, aby przy podejmowaniu decyzji o udziale we Mszy św. rozważyć zalecenia państwowe i kościelne. Mając na uwadze ograniczenie do 5 osób liczby wiernych uczestniczących we Mszy św. prosimy, aby w przypadku Mszy św. z konkretną intencją dać możliwość przeżycia jej najbliższej rodzinie. Decyzyjnym w tej materii jest Ksiądz odprawiający Msze św.

2. Nabożeństwa w naszym kościele:

  • Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II w środę przed Mszą św. wieczorną;
  • adorację Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 1700 do 1800;
  • Różaniec Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny w sobotę po Mszy św.

3. Biuro parafialne otwarte jest w środę od godz. 1900 do 2000.

4. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. W ramach Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego zapraszamy o godz. 1500 do kościoła do wspólnego odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego w intencji wygaśnięcia pandemii. Po modlitwie istniej możliwość skorzystanie z sakramentu spowiedzi św. i przystąpienia do Komunii Świętej poza Mszą św. Jednocześnie do Mszy św. istnieje możliwość indywidualnego nawiedzenie świątyni.

5. W tym szczególnym czasie zachęcamy do praktykowania i korzystania z formy pobożności, jaką jest modlitwa Eucharystyczna w konkretnej intencji. Uciekajmy się do Miłosierdzia Bożego prosząc o łaski dla nas i naszych rodzin, a dla drogich nam zmarłych o dar życia wiecznego.

5. Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc w przygotowaniu Świąt Wielkiej Nocy. Dziękuję za ufundowanie kwiatów do grobu. Paniom z Caritasu za pracę na rzecz ubogich. Ministrantom oraz najbliższym współpracownikom za zaangażowanie. Wszystkim dziękuję za wspólną modlitwę, tu w kościele czy w swoich domach, podczas tych świętych dni oraz za wsparcie finansowe parafii. 

6. Jako ludzie nadziei mamy ciągle pamiętać, że nasza wiara nie kończy się na wyszydzonym i umęczonym Chrystusie z Wielkiego Piątku, ale otwiera się na Nadzieję i Miłość silniejszą niż śmierć w Poranek Zmartwychwstania. Ostatnie Słowo należy zawsze do Jezusa Chrystusa. W dniu Zmartwychwstania Pańskiego życzymy serc płonących światłem naszego Pana. Niech ten przedziwny dar i niepojęta miłość Boga czynią z nas ludzi pełnych Wiary, Nadziei i Miłości. Niech spokoju serca i niegasnącej nadzieja w tych ciężkich dniach będą w naszych sercach i Rodzinach.

Proboszcz